Сайт joomix.org
Portfolio

 

نگارش : دکتر رضا جمالیان

WWW.HYPNOSIRAN.COM

درصفحه 8 از ضمیمه ی اطلاعات به تاریخ 2 آذر 1389 ، در ستون چهل سال پیش عیناً این مطالب از اطلاعات چهل سال پیش نقلِ قول شده بود :

خانه های سنگ باران شده - دکتر رضا جمالیان

___________________________

خانه مرموز در رضائیه !

دریکی از خانه های انتهای خیابان شاهپور رضائیه واقع در کوی « دیزه آقا علی » اشیاء و اجسام خود بخود به حرکت در می آیند و این امرباعث وحشت ساکنان خانه شده است !

آقای مالک غفاری که صاحب این خانه است به خبرنگار ما در رضائیه گفت : از بیست روز پیش در خانه ما ماجراهای عجیبی اتفاق میافتد ، مثلاً وقتی شب سرگرم خوردن شام هستیم ناگهان از سقف اطاق خانه سنگ ریزه به زمین میافتد در حالیکه سقف کاملاً صاف و گچکاری شده است و اغلب سنگ ها به سر پدرم که 57 ساله است اصابت میکند !

چند روز پیش که من و پدر و مادرم در اطاق میهمانی نشسته بودیم ناگهان پرده اطاق خود بخود پاره شد و

پنجره ها باز و بسته گردید ! همان شب هنگام صرف شام ظرف آبگوشت و نان در سفره به حرکت درآمدند ما وحشت زده خانه را ترک گفتیم و چند تن از همسایگان را برای مشاهده این حوادث عجیب و غریب به خانه دعوت کردیم . حرکت نان و ظرف غذا در حضور آنان نیز تکرار شد .

 

 

___________________________

وقایع بالا که در 40 سال پیش دریک شهر آذربایجان غربی اتفاق افتاده ، بسیار بسیار شبیه به مطالبی است که خوانندگان گرامی می توانند در اینترنت [ ویکی پدیا ] و حتی آنسیکلوپدیا های بسیار معتبر تحت عنوانِ واژۀ پولترگایست POLTERGEIST جستجو کنند و بیابند ، هر چند حتی قبل از گزارش جریده شریفه اطلاعات در 40 سال پیش ، نسل ما درکتاب امیرارسلان نامدار و در شرح قلعه سنگباران با تعجب و شگفتی آنرا خوانده و در زمان کودکی اینجانب از وقوع این پدیده ها در خانه یکی از عموزاده ها و نامادری مرحومم با صدها قسم و آیه دهها گزارش و مطلب شنیده بودم . کتابهائی از آلن کاردک و پروفسور فلاماریون که پیش از این به فارسی ترجمه شده اند سرشار از این موضوعات است .

در سال 1373 یک کتاب فراروان شناسی تحت عنوان اثر روان بر ماده توسط اینجانب ترجمه شده که اصل کتاب عنوان پرهیبت پسیکوکی نه سیس را یدک می کشید . هر چند برای این لغت در فـرهنگهای فــارسی غــیر از واژه ی شگفت انگیز « تصرف » و جمله ی « درکاری به میل خود تغییر دادن » شرح و تفسیری به دست نیامد ، ولی در ورق زدن تذکره الاولیاء عطار و نفحات الانس مولانا جامی درشرح کرامات و خِرقِ عادات صوفیان و عارفان داستانها یا گزارشهای زیادی در این زمینه ها پیدا شد . درکتاب اثر روان بر ماده تألیف اسکات روگو ترجمه ی اینجانب همه ی آنها به صورت موخره چاپ شده است که تعدادشان از دهها گزارش می گذرد . هدف ازاین نقل قولها اشاره به وجود آشنائی چند صد ساله وگاه چند هزار ساله فرهنگ ایران با این مطالب است که اگر حالا بیشتر روح و جن مطرح است نیاکان ما با دیو و عفریت سر وکار داشتند .


پولتر گایست چیست ؟

پولتر گایست یک اصطلاح برای یک پدیده ی فراروان شناسی است که به ایـن ترتیب بیان یا تـعریف می شود که بدون مقدمه و به صورتی ناگهانی افراد یک خانواده خود را با یک یا طیف وسیعی از وقایع غیرعادی مواجه می بینند که فقط برخی از آنها عبارتند از : شنیدن صدای ضربه هائی از دیوار ، حرکت خود به خود اشیاء سنگین درخانه ، پرواز اشیاء و لوازم سبک در هوا ، تغییر خود به خود در وضعیت اشیاء درخانه ها ، ناپدید شدن و پیدا شدن دوباره برخی از اشیاء به صورتی کاملاً مرموز و اسرار آمیز ، ایجاد آتش سوزیهای بی دلیل حتی در اشیائی که قابلیت سوختن ندارند و بالاخره سنگباران که افراد خانه را به ستوه می آورند . در اینجا به بیان چند مورد پدیدۀ پولترگایست یا به قولی اعمال ارواح شرور در تاریخ معاصر می پردازم :

شواهدی از خانه های سنگباران شده

1 ـ خانه ای در ایالت کانکتی کات

در 25 نوامبر 1974 خبرگزاریها تقریباً به تمام شهرهای آمـریکا و جهان اطلاع دادند که در شهر کوچک بریچ پورت واقع در ایالت کانکتی کات خانه ای به قول آنان مورد حمله ی ارواح سرگردان قرار گرفته است و وقوع این پدیده ها گزارش شده بود :

* اشیاء خرد و ریز به طور خود به خود به گوشه و کنارِ خانه پرت می شدند ...

* تلویزیون خود به خود از روی پایۀ محکم و همیشگی اش به زمین سقوط کرده ...

* کشیش کاتولیک منطقه به نام « پدر ویلیام شاربونی » پرتاب خود به خود اشیاء را تائید کرده .

* درحضور کشیش و چند تماشاچی ، یک جا لباسی سنگینی خود به خود سقوط کرد .

* درشبی که جناب کشیش برای بررسی بیشتر درخانه مانده بود ، نیمه های شب یک تلویزیون ابتدا به جلو خم شد و آنگاه سقوط کرد ...

2 ـ وقایع خانه گودین ها

در 23 نوامبر 1974 آقای جرالدین با خوشحالی به خانه برگشت و به همسرش لورا و دختر خوانده اش مردیت اعلام کرد که قصد دارد امشب جشنی را درخانه برگزار کند . از نیمه های شب بروز این وقایع مشاهده و گزارش شده است :

* شنیدن صدای مشت زدن به دیوار که دائم محل شنیدن صدا تغییر می کرد .

* واژگون شدنِ خود به خود میز نهارخوری !

* شنیدن صداهای وحشت برانگیز .

* تغییر وضعیت و محل سایر میز و صندلیها .

* گزارش افسر پلیس به نام جان هولس ورت که با چشمان وحشت زده اش مشاهده کرده که یخچال بزرگی ابتدا مدتی کج شده و بعد سقوط کرده است .

* تلویزیونی بزرگ به هوا بلند شده و پس از لحظه ای محکم به زمین برخورد کرده و متلاشی شده است ...

3 ـ خانه ای در سی فورد ، لانگ آیلند

در ماه مارس 1958 گزارشی از وقوع حوادث مشابه خانه گودین ها در خانه آقای هرمان گزارش شد . از جمله :

* بطریهائی در کف اتاقها درجهات مختلف می چرخیدند .

* برخی از لوازم خانه به هوا بلند می شدند .

* برخورد شدید بطری شیشه ای به دیوار در نیمه شب و ایجاد وحشت شدید .

نتیجه گیری پایانی

در فرهنگ و ادب پارسی از هزاران سال پیش در قالب اسطوره ، افسانه ، حکایت و گزارش مطالب زیادی در این زمینه ها وجود دارند . مثال ، اسطوره ای مربوط به وقتی می شود که رستم بر روی صخره ای خوابیده بود ، دیوی رستم را سوار بر صخره به آسمان می برد و برای اولین بار به صورتِِ دمکراسی به پهلوان بزرگ ما حـق انتخاب می دهد :

----به او گفت ای رستم جنگجو  -------- به دریا بیاندازمت یا به کوه

رستم که به قول دیوها اعتقادی نداشته و می دانسته که چه بسا آنها بر عکس رفتار کنند ، هوشمندانه می گوید :

------نبـــادا به دریــا بیندازیم --------کفن سینه ماهیان سازیم

----به کوهم بیاندازتا ببرو شیر --------ببینند کردار مــرد دلــیر

------------------------------------------------------------------« شاهنامه فردوسی »

تا آنجا که اینجانب در خاطر دارم ، احتمالاً صدها گزارش مشابه با آنچه که در 40 سال پیش از رضائیه ( ارومیه)

به اطلاعات رسیده ، در آرشیو اطلاعات موجود است .

بحث و صحبت درمباحث پاراسایکولوژی این سالها جهش و رستاخیز زیادی پیدا کرده که صحبت از تهیه ی فیلم جدیدی با عنوان جن گیر یا EXORCIST در هولیوود نمونه ای از آن است که در حدود 40 سال پیش ، جن گیر اول در سینماهای تهران جیغِ ما تماشاچیان را به هوا می برد و کپی یا کاستِ آن در بسیاری از خانه ها موجود بوده و احتمالاً هنوز می باشد ، هر چند نسخه ی انگلیسی آنهم دردسترس افراد علاقمند بود .

دستور عالیجناب پاپ اعظم در زمینه ی افزایش مراکز درمانی « خروج ارواح خبیثه از بدن » از حدود 35 به 200 درمانگاه را در واتیکان و قول تأسیس انستیتوی جن شناسی در یکی دو ماه گذشته توسطِ جناب پاپ ازدیگر خبرهائی که افراد سالمند و بی کار لابد از رادیوها و تلویزیونها در 2 ـ 3 ماه قبل شنیده اند .

نسل سالمند ایران که دوران کودکی خود را با داستانهای دیوان شاخدار و جنیان سم دار طی کرده اند ، نه تنها از این مطالب نمی ترسند ، بلکه با هیجان مطالب آنرا می خوانند . در شرایط کنونی حتی کوچولوها با انبوهی از این مطالب در اینترنت روبرو هستند که در برخی از عناوین ، مطالب ، خبرها ، گزارشها ، کتابها و ... در این زمینه ها به چندین میلیون مورد در اینترنت می رسد .

به مطالب درزمینه ی مباحث فرا روان شناسی با وجود هزاران کتابی که به زبان فارسی منتشر شده اند و هرگز موجبات تشویش اذهان را فراهم نکرده اند ، نمی توان با [ راسته یا دروغه ] جواب داد ، بلکه هر فردی در مسیر تکاملی و هدفمند در مـطالعه ، به جــواب پـرسشهای آن می رسد و یا مثل خـیام به ایـن نتـیجه گـیری می رسد کـه [ کسی نگشود و نگشاید به حکمت این معما را ] .

 


با تشکر و سپاس از همراهی شما با وبسایت هیپنوتیزم ایران
همیشه با مطالب جدید در انتظار شما هستیم
من دکتر جمالیان هستم
و بازدید از کارنامه کاری اینجانب که حاصل سالها تحقیق و فعالیت اینجانب در زمینه هیپنوتیزم و روان درمانی می باشد باعث خرسندی است.

برای مشاهده می توانید از منوی وبسایت قسمت معرفی استفاده نمایید.

Jasmine Rose Profile

دکتر رضا جمالیان

با سلام در وبسایت هیپنوتیزم ایران تلاش بر بهبود و ارائه دستاورد های و تجربیات اینجانب در زمینه هیپنوتیزم درمانی و علوم مرتبط شده است.
امیدوارم همیشه همراه ما باشید.
 
создание веб сайтов в Коростене