Сайт joomix.org
مقالات
images/corona_consult.png


واتکینس Ph.D. خود را دررشته ی روان شناسی بالینی از دانشگاه کلمبیا گرفت و از سوی انجمن ملی ارائه مدارج علمی درآمریکا ، به عنوان روانکاو شناخته شد . دکتر واتکینس مدتی پرزیدنت بورد آمریکا درزمینه ی هیپنوتیزم برای روانشناسان [ قسمت 30 ] درانجمن روانشناسان آمریکا بوده و مدتی هم پرزیدنت انجمن جهانی هیپنوتیزم بالینی و تجربی بوده است .

درمجامع علمی هیپنوتیزم ، مقام پرزیدنتی به افرادی پیشنهاد یا اعطا می شود که به اعتقاد افراد آن انجمن یا جامعه از لحاظ مقام علمی ، تحقیقات و تألیفات برترین و والاترین فرد در آن انجمن بوده باشد . واتکینس درضمن یکی از دو نفری بود که این انجمن جهانی را پایه گزاری و تأسیس کرد .

دکتر واتکینس درشرایط کنونی استاد بازنشسته ی دانشگاه مونتانا بوده و به عنوان استاد میهمان دردانشگاه ایالتی واشینگتن ، دانشگاه کالیفرنیا درلوس آنجلس ، دانشگاه شمال غربی و

دانشگاه اورگان تدریس کرده است .

 

او به عنوان سرپرست روان شناسان ، برای مدت 16 سال بر کلیه بیــمارستانها ، درمــانگاهها و نـهادهــائی که در زمینه های مختلف به سربازان قدیمی خدمات روان شناسانه را ارائه می دادند ، خدمت می کرده است . درشرایط کنونی او با همسرش هلن که او هم روان شناس است ، در میسولا درایالت مونتانا زندگی می کنند .

آزمونِ « افتادنِ دست »

این تست که به سادگی قابل اجراء است ، برای تشخیص میزان هیپنوتیزم پذیری بیماران که درکارهای درمانی مورد نیاز است ، بسیار لازم و ضروری است . این روش که براساس تجربیات بالینی دکتر واتکینس ساخته و پرداخته شده ، این ویژگی را دارد که درتمام طول انجام آن از واژۀ « هیپنوتیزم » استفاده نمی شود . افرادی که به این آزمون ساده و سریع جواب مثبت می دهند ، حتماً این استعداد و آمادگی را دارند که به انواع روشهای القای خلسه هم جواب مثبت بدهند . به باور واتکینس ، برای درمانگران که تازه با هیپنوتیزم آشنا شده و هنوز اعتماد به نفس کافی را برای القای خلسه در سوژه ها و یا بیماران پیدا نکرده اند ، می توانند با اعتماد به نفس و اطمینان از این تست هیپنوتیزم پذیری استفاده کنند . دربسیاری از موارد اشکال یا شکست درالقای خلسه به علت عدم مهارت افراد تازه کار نیست ، بلکه به خاطر عدم اعتماد به نفس آنهاست که به سوژه هم منتقل می شود .

این روش دربخش چهارم از کتاب تکنیکهای هیپنوتیزم درمانی جلد اول است که این کتاب در 392 صفحه تدوین شده است و تاکنون درحدود یک سوم اولیه آن توسط اینجانب ترجمه و تایپ شده است. دراین روش یا تکنیک [ به طور خلاصه ]

به این صورت عمل می شود و به بیمار گفته می شود :

برای امتحان کردن عکس العمل ها یا رفلکس های تو ، لطفاً در صندلی بنشینید و دستها را به جلو دراز کنید ، درحالیکه کف دستها به پائین باشند و این دستها هیچگونه تماسی هم با یکدیگر نداشته باشند .

حالا لطفاً چشمانت را ببند و تصور کن که من یک سطل آهنی به تو می دهم . تو با دست راست یا چپ دسته ی این سطل را محکم بگیر و نگهدار . لــطفاً انــگشتانت را محکم اطراف دستگیره ی سطل قراربده .


حالا تصور کن که من دربرابر تو ایستاده ام و از طریق لوله ای ، آب به داخل این سطل می ریزم . لحظه به لحظه آب بیشتری به داخل این سطل می ریزم و سطل لحظه به لحظه سنگین و سنگین تر می شود...

به تدریج که درمانگر تلقین می کند که مقادیر بیشتر و بیشتری آب به داخل سطل می ریزد ، دستی که به صورت خیالی سطلی را گرفته به پائین و پائین تر می آید و درنهایت میزان پائین آمدن دست ، به صورت قطعی با میزان هیپنوتیزم پذیری سوژه بستگی دارد . اگردست آنقدر به پائین بیاید که درنهایت بر روی پای فرد یا روی میز قرار بگیرد ، این سوژه به راحتی می تواند حتی در جلسه اول به سیر قهقرائی درزمان و انواع توهمات برسد .

شرح و تفسیر این آزمون که بسیار مفصل است ، صفحات 94 ، 95 ، 96 ، 97 ، 98 و 99 کتاب تکنیکهای هیپنوتیزم درمانی را اشغال کرده است و بیان تمام آنها درحوصله ی این سایت نیست .


با تشکر و سپاس از همراهی شما با وبسایت هیپنوتیزم ایران
همیشه با مطالب جدید در انتظار شما هستیم
من دکتر جمالیان هستم
و بازدید از کارنامه کاری اینجانب که حاصل سالها تحقیق و فعالیت اینجانب در زمینه هیپنوتیزم و روان درمانی می باشد باعث خرسندی است.

برای مشاهده می توانید از منوی وبسایت قسمت معرفی استفاده نمایید.

Jasmine Rose Profile

دکتر رضا جمالیان

با سلام در وبسایت هیپنوتیزم ایران تلاش بر بهبود و ارائه دستاورد های و تجربیات اینجانب در زمینه هیپنوتیزم درمانی و علوم مرتبط شده است.
امیدوارم همیشه همراه ما باشید.
 
создание веб сайтов в Коростене