Сайт joomix.org
مقالات
images/corona_consult.png

هدیه نوروزی

معمای آموزش خود هیپنوتیزم

خود هیپنوتیزم به این صورت است که فردی بتواند برای مقابله با استرس یا برای اهداف درمانی در مدت بسیار کوتاهی خود را در شرایط خلسه هیپنوتیزمی عمیقی قرار دهد که معمولاً پس ار مرور ذهنی یک عبارت یا انجام یک حرکتِ خاص صورت می گیرد یا حاصل می شود .

در این عبارتِ درست ـ ولی نه چندان جامع ـ به برخی از نکات بسیار مهم اشاره نشده و در نتیجه بعضی از افراد ممکن است تصور کنند که تنها با در اختیار گرفتن آن عبارت و یا فراگیری نحوۀ انجام یک حرکت خاص ، بایستی خود هیپنوتیزم را به سرعت و در چند دقیقه یاد بگیرند .

در اطراف این مقاله ، تصویر رویِ جلد چند کتاب قرار گرفته که تمام حجم کتاب و یا قسمتی از فصول آنها تنها به

فراگیری خود هیپنوتیزم مربوط می شوند که اینک برخی از آنها را که توسط استادان بزرگ و با اعتبار جهانی هیپنوتیزم نوشته شده معرفی می شوند :

 

1 ـ مبانی خود هیپنوتیزم درمانی : این اثر یکی از 3 کتاب هاموند است که در کشورهای آمریکا ، کانادا و بسیاری از کشورهای دیگر به عنوان 3 پایۀ آموزش علمی و مدرن هیپنوتیزم تلقی می شوند . این کتاب توسط انتشارات دُرسا تلفن های 66464577 و 66963035 چاپ و منتشر شده و با حجم کم 80 صفحه ای و قیمت روی جلد یکهزار تومان یکی از علمی ترین و جامع ترین کتابها در زمینۀ آموزش بدنۀ تئوری یا نظری خود هیپنوتیزم است .


2 ـ نحوۀ کاربرد قدرت خود هیپنوتیزم : این کتاب اثر دکتر ژوزف هاریمن است که چند بار با تیراژ بالا از سوی انتشارات اسپرک و انتشارات علم در 267 صفحه چاپ و منتشر شده است و در آن شرحِ حالهای جالبی از مــوفقیت درمــانی با خود هیپنوتیزم وجود دارد .

یکی از اهداف بسیار مهم در فراگیری خود هیپنوتیزم این است که به جای مراجعات مکرر ، پر زحمت و پرخرج به مطب هیپنوتیزم درمانگر ، این کارها بدون هزینه و زحمت در منزل یا محل کار بیمار و توسط خود بیمار صورت بگیرد.


3 ـ روشهای برندۀ جایزه در هیپنوتیزم : این کتاب از آثار هاری آرونز است که در آن مجموعه ای از جالب ترین و جذّاب ترین روشهای القای خلسه هیپنوتیزمی و خود هیپنوتیزمی وجود دارند . این کتاب به صورت مصور و در 210 صفحه منتشر شده و در بخش سوم آن با این عنوان : روشهائی که در زمینه ی خود هیپنوتیزم برندۀ جایزه شده اند ، این مطالب به چشم می خورند :

1 ـ روش خود هیپنوتیزم پیشنهادی من ، اثر توماس هاپ وود

2 ـ یک تکنیک خود هیپنوتیزم اثر : مارینوس جانسون

3 ـ راهی دیگر برای رسیدن به خود هیپنوتیزم : اثر دکتر لورنس اسپارکز


4 ـ کاربردهای هیپنوتیزم درمانی : در این اثر پس از شرح مقدماتی ، به کاربرد خود هیپنوتیزم در درمان بسیاری از بیماریها و ناتوانیها پرداخته است . کاربرد اساسی این اثر که در 229 صفحه تــهیه و تــدوین شده است ، آشنــائی افــرادی با خود هیپنوتیزم است که برای آموزش خود هیپنوتیزم و درمان با هیپنوتیزم به هیپنوتیزم درمانگر مراجعه می کنند .


5 ـ 9 طریقت اسرار آمیز و آرامش بخش : استرس به عاملی یا شرایطی گفته می شود که وضع عادی زندگی انسان را متحول کرده و او را با شرایط جدیدی مواجه سازد . اولین قسمتی از بدن که تحت تأثیر استرس قرار می گیرد عضلات ارادی است که چین خوردنِ عضلات صورت ، نزدیک شدن ابروها به هم ، جمع شدن عضلات صورت و در نهایت پیدایش عکس العمل استرس که معادل و مشابه با شرایط پرکاری سیستم سمپاتیک است از عواقب آن است . در این کتاب که توسط دو Ph.D و یک M.S.W نوشته شده و متن انگلیسی آن ، کتابِ آموزشِ زبــان انگلیسی در یکی از دانشــکده های روان شناسی ایران بوده است ، به صورت مفصل به شرح استرس و راههای مقابله به آن پرداخته شده است که تنها یکی از آنــها خود هیپنوتیزم است .


6 ـ ایجاد خلسه ی هیپنوتیزمی و تلقین : این اثر ، یکی دیگر از 3 کتابی است که به عنوان مرجع مورد استفاده دوره های آموزشی هیپنوتیزم بالینی در آمریکا ، کانادا و بسیاری از کشورهای دیگر قرار می گیرد . با اینکه کتابِ اول این مجموعه مبانی خود هیپنوتیزم درمانی کاملاً و تنها به خود هیپنوتیزم پرداخته ، در فصل یازدهم از کتاب ایجاد خلسه ی هیپنوتیزمی و تلقین [ صفحات 253 تا 260 ] هم به صورت ساده ، علمی و کاربردی از خود هیپنوتیزم به عنوان شکلی از تلقینات بعد از هیپنوتیزمی یاد کرده است ... این کتاب توسط انتشارات نسل نو اندیش چاپ و منتشر شده است .

7 ـ آموزش هیپنوتیزم بالینی : این اثر سومین یا آخرین کتاب از مجموعه 3 جلدی است که برای آموزش رده های مقدماتی و میانی هیپنوتیزم بالینی در جهان مورد استفاده قرار می گیرد . در این کتاب هم که مثل دو اثر قبلی توسط اینجانب ترجمه شده ، مطالبی و تکنیکهائی در ارتباط با خود هیپنوتیزم در آن وجود دارد از جمله :

1 ـ طرحی برای آموزش خود هیپنوتیزم از گاری الکینز Ph.D.

2 ـ ثبت برنامۀ خود هیپنوتیزم ، کپی رایت از کوریدون هاموند Ph.D .

3 ـ تکنیکِ تلقین به نفسِ اریکسون

معما یا اسرار آموزش خود هیپنوتیزم

به صورت خیلی خلاصه ، پس از بارها هیپنوتیزم شدن زمانی که فرد داوطلب برای آموزش خــود هیپنوتیزم حداقل به پله ی 14 از جدول عمق خلسه به روایت بوردو و لکرون رسید ، آمادگی ذهنی کافی برای دریافت تلقیناتِ بعد از هیپنوتیزمی را پیدا می کند و می تواند خودش را در زمان بسیار کوتاهی در یک خلسۀ هیپنوتیزمی قرار دهد .

سالهاست که اینجانب برای آموزش خود هیپنوتیزم اصیل و علمی ، از روشی که در مجموع 6 ساعت طول می کشد و در هــر جلسه ی یک ســاعتــه ، پس از الــقای خلــسه ، عمــیقتر کــردن خلسه و ارائه تلقیناتی برای افـزایش اعتــماد بــه نفس [ در حقیقت عزت نفس ] ، زمانی که مشخص شد فرد حداقل به پله ی 14 از جدول عمق خلسه به روایت بوردو و لکرون رسیده ، او را با یک عبارت یا یک حرکت برای انجام خود هیپنوتیزم شرطی می کنم . شکست در آموزش یا آموزش ناقص در بیشتر موارد بر اثر نرسیدن سوژه به پله ی 14 است که این کار معمولاً تنها با قرار دادن مکرر سوژه ها در خلسه و استفاده از تکنیکهای مدرن و اساسی برای عمیقتر کردن خلسه ی آنهاست صورت می گیرد . شما در ساعات کار مطب می توانید از طریق تلفن 77561318 اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست آورید .

 


با تشکر و سپاس از همراهی شما با وبسایت هیپنوتیزم ایران
همیشه با مطالب جدید در انتظار شما هستیم
من دکتر جمالیان هستم
و بازدید از کارنامه کاری اینجانب که حاصل سالها تحقیق و فعالیت اینجانب در زمینه هیپنوتیزم و روان درمانی می باشد باعث خرسندی است.

برای مشاهده می توانید از منوی وبسایت قسمت معرفی استفاده نمایید.

Jasmine Rose Profile

دکتر رضا جمالیان

با سلام در وبسایت هیپنوتیزم ایران تلاش بر بهبود و ارائه دستاورد های و تجربیات اینجانب در زمینه هیپنوتیزم درمانی و علوم مرتبط شده است.
امیدوارم همیشه همراه ما باشید.
 
создание веб сайтов в Коростене