Сайт joomix.org
مقالات
images/corona_consult.png

 

پیدایش بیحسی هیپنوتیزمی در دست


1. پیش از انجام هیپنوتیزم، زمانی که دست چپ یک فرد در ظرف محتوی آب و تکه های فراوان یخ قرار می گیرد، پس از مدتی این دست به شدت دردناک می شود.

2. به دست راست، پس از انجام هیپــنوتیزم، تلقینات هیــپنوتیزمی برای بی دردی داده شده و او با این دست هیچگونه ناراحتی را در آب و یخ احساس نمی کند.

 

 

هیلگارد براساس چند آزمایش که آنها را در دانشگاه استانفورد انجام داده ، نشان داده که پس از انجام تلقینات بعد از هیپنوتیزمی برای تسکین درد، به صورت واضح و قانع کننده ای در شرایط هشیاری یا بیداری آگاهانه ، سوژه دیگر واقعاً دردی را احساس نمی کند. ولی در یک سطح پوشیده و ناخودآگاهانه رنج و ناراحتی به صورت حقیقی و واقعی ولی ناخودآگاهانه حس و ثبت می شود.

برخی از بازیکنان فوتبال پس از پایان بازی متوجه درد شدیدی
می شوند که برای مثال در شانه ی آنها پدید آمده است. بررسی های بیشتر وجود یک شکستگی کشف نشده در شرایط بازی را مشخص می کند که در حین بازی بدون احساس در بدن بازیکن پدید آمده است و شبیه به پدیده های قبلی است.

حتی در شرایطی که یک درد جسمی در یک قسمتی از بدن پدید
می آید، سوژه بایستی قبلاً در یک سطح عالی و ناخودآگاهانه از مغز آنرا دریافت کند تا رنج و ناراحتی آنرا به صورت پوشیده احساس و ثبت کند. بنابراین اگراین فرد در یک وضعیت گسستگی از مراکز ادراکی باشد، او دیگر درد را احساس نمی کند. این ویژگی و قابلیت در زمینه مسدود کردن نه از بین بردن محرکهای درد - همانطور که در شرایط خلسه هیپنوتیزمی و در آزمایشگاه پدید می آیند ، ممکن است یا می تواند به صورت یک کمک بسیار بزرگ و ارزنده در متن زندگی عادی هم در خدمت دردمندان قرار بگیرد.

مضمون شگفتی انگیز انتقال بیحسی و بی دردی به جای دیگر

یک شگفتی واقعی که با سهولت نسبی در جراحی ، دندانپزشکی و سایر موارد می توان از آن استفاده کرد ، این است که در شرایط خلسۀ هیپنوتیزمی می توان با تصور پوشیدنِ یک دستکش که سطح داخلی آن از پماد بیحس کننده ای پوشیده شده است ، در ناحیه ی مچ، کف دست و پشت این دست بی دردی یا بیحسی را به وجود آورد. (بی حسی یا بی دردی دستکشی). حالا این بی حسی یا بیدردی ایجاد شده در این قسمت از بدن را می توان با مالیدن (و یا حتی در تماس قرار دادن) با قسمت دیگر از بدن، به این ناحیه جدید و یا سایر قسمتهای دیگر بدن که بسته به شرایط مورد نیاز است منتقل کرد. (برای دندانپزشکی در فک پایین و بالا و یا برای زایمان بی درد، نواحی زیر شکم.)

اینکه با چنین دستکاری درشرایط خلسه ی هیپنوتیزمی می توان احساس درد را از بین برد ، به این معنی نیست که این امکان بی دردی برای تمام سوژه های هیپنوتیزمی دست یافتنی می باشد. اختلاف افراد بشر در میزان هیپنوتیزم پذیری، عمق خلسه ای که هر سوژه می تواند به آن دست پیدا کند ، میزان مهارت و تسلط هسپنوتیزم کننده
برتکنیکها و تئوریهای هیپنوتیزم و... از عوامل دیگری هستند که نشان می دهند یک فردتا چه اندازه می تواند از تسکین درد از طریق هیپنوتیزم بهره ببرد. در این زمینه اختلاف و تنوع بسیار زیادی بین انسانها وجود دارد.

 


به فردی که هیپنوتیزم شده ، گفته می شود که او تا چند لحظه ی بعد یک عطر بسیار خوشبو را استشمام خواهد کرد. در تصویر فوق او از بوئیدن این عطر لذت می برد. (در حالیکه در این شیشه همانطور که بر روی آن نوشته شده ، مایع بسیار بدبو و سوزاننده ی مخاط بینی یعنی آمونیاک وجوددارد.!)


با تشکر و سپاس از همراهی شما با وبسایت هیپنوتیزم ایران
همیشه با مطالب جدید در انتظار شما هستیم
من دکتر جمالیان هستم
و بازدید از کارنامه کاری اینجانب که حاصل سالها تحقیق و فعالیت اینجانب در زمینه هیپنوتیزم و روان درمانی می باشد باعث خرسندی است.

برای مشاهده می توانید از منوی وبسایت قسمت معرفی استفاده نمایید.

Jasmine Rose Profile

دکتر رضا جمالیان

با سلام در وبسایت هیپنوتیزم ایران تلاش بر بهبود و ارائه دستاورد های و تجربیات اینجانب در زمینه هیپنوتیزم درمانی و علوم مرتبط شده است.
امیدوارم همیشه همراه ما باشید.
 
создание веб сайтов в Коростене