Сайт joomix.org
مقالات
images/corona_consult.png

فنون هیپنوتیزم درمانی

نگارش جان. ج. واتکینس، ph.D

اسلوب و رویه ی کاربرد هیپنوتیزم بالینی

ترجمه: دکتر رضا جمالیان

MD, MPH, DTM&H

دیباچه

با کتابهای ارزنده ی فراوانی که امروز در زمینه ی هیپنوتیزم در دسترس هستند، توجیه و دلیل قانع کننده ای برای تألیف یک کتاب دیگر و بیشتر چیست؟ ممکن است، مراجعه ی سریع و موجزی به بازار کتاب، به پیدا کردن جوابی برای این سئوال کمک شود:

· برخی از کتابهائی که موجودند، به این قصد طراحی و چاپ شده اند که تصویری از وضعیت کنونی هیپنوتیزم، به خوانندگانی که در این زمینه اطلاعات متوسطی دارند، بدهند. مانند کتابهای مارکوس و ولبرگ.

· و یا این نیت در کار بوده که طبیعت و خصلت هیپنوتیزم را به خوانندگان خویش نشان بدهند. مانند: شور و اورن.

· طرح و نگرش برخی دیگر از نویسندگان، تدوین کتاب جامعی شامل تکنیکها و دیدگاههای ارزنده ی خود برای درمان طیف گسترده ای از بیماریهاست که این آثار می توانند برای پزشکان مفید باشند. مانند کتابهای کرازیل نک، هال، کروجر، چیک، لوکرون و دیگران.

· هدف برخی از کتابها روان درمانی ،اغلب با نگرش دینامیک است، مانند آثاری از : ادنشتاین، گیل، واتکینس ، وولبرگ و ....

· عده ای دیگر از کتابها شامل شرح یا گزارش فعالیتهای علمی کنترل شده و دقیقی هستند. مانند آثاری از شور، «هیلگارد و هیلگارد» و کلاین که در فواصل زمانی متفاوتی انتشار پیدا کرده اند.

· هدف از انتشار برخی از کتابها این بوده تا پیشرفت مقایسه ای هیپنوتیزم در قسمتهای مختلف جهان را نشان دهند. مانند کتاب مارکوس.

· تعدادی از کتابهای مهم و مشهور به شرح بحثهای پرجوش و خروشی می پردازند که بین طرفداران علاقمند به بخشهای متضاد ولی پرهیجان در زمینه های متعدد و متفاوت درباره ی هیپنوتیزم وجود دارند. برای مثال، کتابهای شیهان، پری، ساربن و کوئه در این
زمینه اند .

· برخی از کتابها جنبه ی عمومی و گسترده دارند، به این معنی که در طیفی بسیار گسترده به شرح تمام نظریات، تئوریها، تحقیقات و اشکال کاربردی و عملی هیپنوتیزم می پردازند. از این گروه آمبروز، نیوبولد، فرانکل، زامانسکی و گوردون قابل ذکرند.

· و این در شرایطی است که عده ای بر روی تکنیکهای درمان تأکید دارند، مانند اریکسون، هرشمن، سکتور و وایت زن هوفر.

· برخی از کتابهای درسی، گرایش رفتاری دارند، برخی از آثار جیپسون، دن گرو، کروجر و فزلر در این محدوده اند.

· در برخی از کتابهای درمانی با ارزش، اقدامات درمانی بر روی نیازهای گروه خاصی از انسانها متمرکز شده است. آثار گاردنر، اولنس، دوک، موس و شاو در این گروه هستند.

· در سالهای اخیر، کاربرد هیپنوتیزم در پزشکی قانونی هم مورد توجه قرار گرفته است. در آثار هیبارد ، ورینگ، رایزر و ادولف مطالب زیادی در این زمینه وجود دارند.

 

در این شرایط، ممکن است که این پرسش مطرح شود که با این تنوع و گوناگونی، چرا کتاب دیگری تألیف شده است؟....

 

برای گرفتن مقاله کامل آن را از اینجا دانلود کنید

 

 


با تشکر و سپاس از همراهی شما با وبسایت هیپنوتیزم ایران
همیشه با مطالب جدید در انتظار شما هستیم
من دکتر جمالیان هستم
و بازدید از کارنامه کاری اینجانب که حاصل سالها تحقیق و فعالیت اینجانب در زمینه هیپنوتیزم و روان درمانی می باشد باعث خرسندی است.

برای مشاهده می توانید از منوی وبسایت قسمت معرفی استفاده نمایید.

Jasmine Rose Profile

دکتر رضا جمالیان

با سلام در وبسایت هیپنوتیزم ایران تلاش بر بهبود و ارائه دستاورد های و تجربیات اینجانب در زمینه هیپنوتیزم درمانی و علوم مرتبط شده است.
امیدوارم همیشه همراه ما باشید.
 
создание веб сайтов в Коростене