Сайт joomix.org
مقالات
images/corona_consult.png

هدیۀ نوروزی ما برای

دوستداران هیپنوتیزم

 


عیدانۀ آموزشی ما
« آموزش بسیار صحیح ، بسیار سریع و کاملاً علمی هیپنوتیزم »
گروه زیادی از کسانیکه به سایت ما مراجعه می کنند ، بـدون شک ایـن آرزو و علاقه را دارنـد که بـا تـوجه به نکات زیر ، هیپنوتیزم و خود هیپنوتیزم را یاد بگیرند :
1 ـ روش آموزشی مطابق استاندارد و یا مشابه با همان روشی باشد که مثلاً در آمریکا و کانادا مورد استفاده قرار می گیرد .
2 ـ تکنولوژی آموزشی آن بر اساس معیارهای قابل قبول جهانی بوده باشد .
3 ـ سرعت یا مدت دورۀ آموزش و هزینۀ دورۀ آموزشی منطقی و عادلانه بوده باشد .
اکنون صادقانه و مستند به شرح موارد فوق می پردازیم :

 

1 ـ روش آموزش استاندارد هیپنوتیزم
با مراجعه به سایت انجمن هیپنوتیزم بالینی آمریکا [WWW.ASCH.NET] به صورت واضح و روشن مشخص می شود که (1) کسانیکه مایل به فراگیری نظری و عملی هیپنوتیزم بالینی در آن کشورها هستند . لازم است با مراجعه به دفتر مرکزی انجمن و یا مکاتبه با آن 3 جلد کتابهای استاندارد آموزشی این انجمن را که در هیچ کتابفروشی موجود نیست ، با عناوین زیر خریداری کنند :
 
1 . آموزش خود هیپنوتیزم : این کتاب توسط اینجانب ترجمه شده که در آن صفحات بیشتری به شرح اصطلاحاتی پرداخته شده که تصور می رود مورد نیاز خوانندگان بوده باشند .
2 . ایجاد خلسۀ هیپنوتیزمی و تلقین : از این کتاب یک ترجمۀ خیلی دقیق از اینجانب وجود دارند که در این شرایط خوشبختانه فتوکپی فاخر ترجمه من هم در دسترس است .
3 . آموزش هیپنوتیزم بالینی : ایـن کتـاب که در 400 صفحه فقط توسط اینجانب ترجمه شده و با یک ویرایش ، حروف چینی و صفحه بندی بسیار عالی از سوی مؤسسه انتشارات اطلاعات چاپ و منتشر شده، به روایتی شامل یا محتوی دو جلد کتاب قبلی هم هست، به این ترتیب مجموعه یا تمام منابع آموزشی انجمن هیپنوتیزم بالینی آمریکا ، در شرایط کنونی بصورت کامل فقط در اختیار اینجانب است .
 
یک دورۀ آموزشی ساده تر
علاوه بر منابع آموزشی فوق که مطالعۀ آنها برای صاحبان رده های بالای تخصصی مناسب و برای سطوح پایین تر تحصیلی ممکن است مشکل بوده باشد . سالیان درازی است که اینجانب برای کسانیکه مایل به فراگیری هیپنوتیزم وخود هیپنوتیزم مطابق اهداف آموزشی انجمن هیپنوتیزم آمریکا ــ ولی با کتابهای ساده تر ــ هستند ، دو جلد کتاب به شرح زیر را با استفاده از انبوهی از کتابهای درسی هیپنوتیزم و خود هیپنوتیزم تهیه کرده ام :
1 ـ آموزش هیپنوتیزم به روایت هارتلند در 121 صفحه
2 ـ اصول نظری و کاربردی خود هیپنوتیزم به 10 روایت در 117 صفحه

       

نحوۀ آموزش کامل وجامع هیپنوتیزم و خود هیپنوتیزم
کسانیکه مایل به فراگیری هیپنوتیزم و خود هیپنوتیزم هستند ، پس از مراجعه حضوری به مطب ، منابع آموزشی را با توجه به سوابق تحصیلی خود دریافت می کنند و به آنها توصیه می شود که این کتابها را با دقت مطالعه کنند . انتظار می رود که پس از مطالعۀ دقیق این منابع آنها به سطح خیلی بالائی از اطلاعات و دانش نظری هیپنوتیزم دسترسی پیدا کنند .
برای اینکه این دانشجویان به سطح خیلی بالائی ازمهارت در هیپنوتیزم کردن دیگران ــ دگر هیپنوتیزمی ــ و خود هیپنوتیزمی هم برسند  پس از تست میزان هیپنوتیزم پذیری آنها ــ مطابق تست اشپیگل ــ مهارتهای لازم ، از جمله تکنیکهای زیر به آنها بصورت انفرادی آموزش داده می شود و برای سهولت در امکان تمرین آنها در خانه ، به آنها این امکان داده می شود که تمام متن القا یا ایجاد خلسه یا به اصطلاح هیپنوتیزم شدن را که در مطب انجام می شود را هم در صورت تمایل درگوشی موبایل خود ضبط کنند .
1 ـ تکنیک القای خلسه ــ یا هیپنوتیزم کردن ــ مطابق روش کیاسون
2 ـ تکنیک القای خلسه ــ هیپنوتیزم کردن ــ با روش تمرکز چشم و ارائه تلقینات لفظی [ این روش تکنیکی است که در بیشتر موارد در سطح جهان برای هیپنوتیزم کردن یا دگر هیپنوتیزمی مورد استفاده قرار می گیرد .
3 ـ تکنیک افتادن دست=  HAND  DROP  که توسط پروفسور واتکینس طراحی شده و به باور او ، بیشترین راندمان را در هیپنوتیزم کردن دارا می باشد در متن تکنیک فوق ، از روش عمیقتر کردن خلسۀ هیپنوتیزمی از طریق تکنیک چرخهای واتکینس هم استفاده می شود که به باور این استاد ، بیشتر از هر تکنیک دیگری به عمق خلسۀ دانشجو می افزاید .
   
4 ـ تکنیک القای خلسه مطابق روش اشپیگل ها :  این روش بسیار جدید در بعضی از موارد درست مخالف و متضاد با عقاید و باورهای مکتب اریکسون است . همانگونه که پس از یادگیری نحوۀ رانندگی با اتومبیل پراید یا پیکان ، می توان با صدها نوع اتومبیل دیگر هم رانندگی کرد ، پس از فراگیری متدهای بالا ، دانشجو می تواند با سهولت بسیاری از روشهای هیپنوتیزم کردن دیگر را هم که در منابع آموزشی دیگر وجود دارند ، بکار ببرد .

       

آموزش خود هیپنوتیزم

با مراجعه به بسیاری از کتابهای درسی معتبر آموزش هیپنوتیزم ، که برخی از آنها به فارسی هم ترجمه نشده ، ده روش برای آموزش خود هیپنوتیزم که در کتابهای معتبر هیپنوتیزم وجود دارند ، بصورت یک کتاب حدود 110 صفحه ای و بصورت مفصل و ساده در اختیار دانشجو قرار می گیرد .
درجوار مطالب و تکنیکهای فوق ، بیشتر از 10 تکنیک عمیقتر کردن خلسۀ هیپنوتیزمی ، نمایش چند روش هیپنوتیزم سریع ــ هیپنوتیزم کردن یا شدن در کمتر از یک دقیقه و نمایش یا ارائه چند روش هیپنوتیزم درمانی هم در اختیار دانشجو گذاشته می شود و در پایان این دوره ، زمانیکه اینجانب گواهی شرکت این دانشجو را دراین دورۀ آموزشی امضاء می کنم ، مطمئن هستم که این فرد خیلی بیشتر از سایر دوره های آموزش هیپنوتیزم و خود هیپنوتیزم ــ هم از لحاظ تئوری و هم بشکل عملی آشنائی پیدا کرده است .

 

نکته پایانی در اشاره به آموزش هیپنوتیزم درمانی : درحالیکه تاکنون درایران هیچ کتاب جامع هیپنوتیزم درمانی ترجمه نشده و هیچ دورۀ آموزشی هیپنوتیزم درمانی معتبر برگزار نشده ، اینجانب دو کتاب هیپنوتیزم درمانی متفاوت را که یکی مطابق مکتب اریکسون و دیگری مطابق روش اشپیگل هاست را ترجمه کرده ام که هر دو آنها تایپ هم شده و آماده برای چاپ یا آموزش هستند .
از آنجا که هرفردی براساس تحصیلات خود و نیازهای شغلی خود به عناوین متفاوتی از موضوعات هیپنوتیزم درمانی نیاز دارند ، برای علاقمندان به آموزش واقعی ، مستند ،  علمی و کاربردی هیپنوتیزم درمانی ، اینجانب برای انجام این دوره های آموزشی در گروههای کمتر از 10 نفر درست با ارائه همان مطالب مورد نیاز و انتخاب دانشجویان ــ و همراه با آن متن انگلیسی و خلاصه ای از ترجمه فارسی عناوین آموزش داده شده در اختیار شرکت کنندگان در آن دورۀ آموزشی قرار می دهم .
 

با تشکر و سپاس از همراهی شما با وبسایت هیپنوتیزم ایران
همیشه با مطالب جدید در انتظار شما هستیم
من دکتر جمالیان هستم
و بازدید از کارنامه کاری اینجانب که حاصل سالها تحقیق و فعالیت اینجانب در زمینه هیپنوتیزم و روان درمانی می باشد باعث خرسندی است.

برای مشاهده می توانید از منوی وبسایت قسمت معرفی استفاده نمایید.

Jasmine Rose Profile

دکتر رضا جمالیان

با سلام در وبسایت هیپنوتیزم ایران تلاش بر بهبود و ارائه دستاورد های و تجربیات اینجانب در زمینه هیپنوتیزم درمانی و علوم مرتبط شده است.
امیدوارم همیشه همراه ما باشید.
 
создание веб сайтов в Коростене