Сайт joomix.org
مقالات
images/corona_consult.png

 

مصیبتِ کمبودِ کتابهایی در زمینۀ هیپنوتیزم درمانی


از حدود 4 سال پیش متوجه کمبود شدید کتاب در زمینۀ هیپنوتیزم درمانی شدم ، زیرا می دیدم درحالیکه درمیان انبوه افرادی که به هیپنوتیزم عشق و علاقه نشان می دهند ، اکثریت عظیمی به هیپنوتیزم درمانی علاقه دارند ، این درحالی بود که با وجود انتشار و ترجمه تعداد زیادی کتاب در زمینۀ هیپنوتیزم ــ که بیشتر به ارائه روشهای جدیدتر و پر راندمان تری از تکنیکهای القای خلسه ، روشهای مؤثرتری برای عمیقتر کردن خلسه و احیاناً بحثهای متضادی دربارۀ پدیده های هیپنوتیزمی می پرداختند ــ کتابی جامع که محتوی تمام روشهای هیپنوتیزم درمانی برای تمام قسمتهای بدن بوده باشد ، موجود نبود . منظور بصورت روشن تر این است که برای آشنایی و درمان تمام بیماریهای روانی ، سادوک و کاپلان یک جلد کتاب جامعی ارائه داده اند و برای تمام بیماریهای کودکان نلسون و برای تمام بیماریهای داخلی ، کتاب جامعی توسط هاریسون ، سسیل و ... منتشر شده است .
 
شگفت انگیزتر اینکه در حالیکه ما ــ یعنی من و همکارانمان ــ کلاسهای متعددی برای آموزش هیپنوتیزم و هیپنوتیزم درمانی تشکیل داده بودیم ، هرگز کتاب معتبر ــ حتی نیمه معتبری ــ تحت عنوان کتاب جامع هیپنوتیزم درمانی در اختیار نداشتیم و در این دوره های آموزشی حتی چند صفحه پلی کپی هم در زمینه هیپنوتیزم درمانی در اختیار دانشجویان قرار نمی دادیم و در نتیجه از دهها هزار افرادی که درسراسر کشور به کلاسهای هیپنوتیزم درمانی روی آورده و حتی دیپلم هیپنوتیزم درمانی دریافت کرده اند و یا به تهران آمده و در طیف وسیعی از کلاسها شرکت کرده اند ، الان در تمام ایران حتی به اندازه انگشتان یک دست ــ یعنی 5 نفر ــ در بیـن پزشکان و روان شناسان بالینی افرادی وجود ندارند که با هیپنوتیزم درمانی تمام بدن ــ حتی یک بخش مثل کودکان ، زنان و مامائی ، دستگاه گوارش ، دستگاه تنفس و ... آشنایی کاربردی داشته باشند .

با کوششهای زیادی که انجام دادم ، متوجه شدم که در انتشارات مؤسسه بین المللی آمازون ، کتابی توسط جان واتکینس ــ رئیس انجمن هیپنوتیزم بالینی و آزمایشگاهی آمریکا چاپ شده است که شکل و شمایل این استاد عالیقدر و شرح مختصری از مقامات و درجات او ــ در متن همین مطلب چاپ شده و این اثر درحدود 400 صفحه و به بهای 40 یورو وجود دارد که با زحمات زیادی این کتاب تهیه و تمام آن ترجمه شد که نیمۀ اول آن با عنوان روشهای هیپنوتیزم درمانی در 320 صفحۀ متـراکم چـاپ و بـا یـارانه ای که انـتشارات اطلاعـات ( تلفن 29993242 ) برای کتابهای علمی تحمل می کند ، با قیمت پانزده هزار تومان در دسترس است . اکیداً توصیه یا خواهش می کنم این کتاب را تهیه کنید .
خلسه و درمان
کتاب دیگر که مهربانانه توسط آقای محمد کاظم طباطبائی به اینجانب معرفی شد ، کتاب حجیم خلسه و درمان تألیف اشپیگل ها ــ پدر و پسر ــ بود که یک قسمت آن که به شرح دیدگاه متفاوت ــ حتی متضاد ــ آنها با هیپنوتیزم اریکسونی می پردازد ، توسط ما ــ رضا جمالیان و محمد کاظم طباطبایی ترجمه و چاپ شده و می توانید این کتاب سنت شکن ــ حتی ساختار شکن ــ را از انجمن هیپنوتیزم بالینی و یا مطب اینجانب با شماره تماس : 77561318 به قیمت سی هزار تومان تهیه کنید .

آنچه که در اینجا به معرفی آن می پردازیم ، کتاب کوچکی با نام هیپنوتیزم درمانی پیشرفته است که نحوۀ هیپنوتیزم درمانی را با روش اشپیگل ها شرح می دهد که درحدود 3 سال پیش توسط ما ترجمه و توسط همسر نازنینم ــ خانم فرحناز مصنع ــ در همان حدود 3 یا 4 سال پیش تایپ و صفحه آرائی شده بود و دراین مدت که به علت وفات متوالی چند نفر از بستگان درجه اول اینـجانب ، برای من حوصله ای باقی نمانده بود ، در بایگانی مطالب ترجمه شده اینجانب دور از دسترس بود که خوشبختانه پیدا شد و مانند ترجمه کتاب EGO STATES تألیف پروفسور واتکینس و همسر دانشمندش هلن واتکینس که تقریباً از پیدا شدن آن قطع امید کرده ام نشر و به زودی برای چاپ آماده و روش جدید و کاملاً متفاوتی در زمینه هیپنوتیزم درمانی ، در اختیار دوستداران هیپنوتیزم درمانی قرار می گیرد . این کتاب کوچک ، محتوی حجیم عظیمی از مطالب علمی و جدید درباره هیپنوتیزم علمی و هیپنوتیزم درمانی است که برای این ضعیف ، مطالعه از آنها بسیار آموزنده و شگفت انگیز بود .

 


با تشکر و سپاس از همراهی شما با وبسایت هیپنوتیزم ایران
همیشه با مطالب جدید در انتظار شما هستیم
من دکتر جمالیان هستم
و بازدید از کارنامه کاری اینجانب که حاصل سالها تحقیق و فعالیت اینجانب در زمینه هیپنوتیزم و روان درمانی می باشد باعث خرسندی است.

برای مشاهده می توانید از منوی وبسایت قسمت معرفی استفاده نمایید.

Jasmine Rose Profile

دکتر رضا جمالیان

با سلام در وبسایت هیپنوتیزم ایران تلاش بر بهبود و ارائه دستاورد های و تجربیات اینجانب در زمینه هیپنوتیزم درمانی و علوم مرتبط شده است.
امیدوارم همیشه همراه ما باشید.
 
создание веб сайтов в Коростене