Сайт joomix.org
مقالات
images/corona_consult.png

برای اولین بار در ایران

آموزش هیپنوتیزم ، کاملاً مانند این دورۀ آموزشی در آمریکا

چند دورۀ آموزشی بر پایۀ چندین سالی که صرف ترجمه ، تحقیق ، تجربه طراحی و تنظیم آنها شده است ، بتدریج به   این ترتیب معرفی می شوند :

یک دورۀ آموزش هیپنوتیزم ، کاملاًشبیه به روش آموزش

هیپنوتیزم در آمریکا

کاملاً مشابه با برنامۀ آموزشی هیپنوتیزم در آمریکا ــ براساس آنچه که در سایت آن انجمن و در صفحات مقدماتی برخی از کتابهای آموزشی آن انجمن هم آمده است :

1 ـ به افراد داوطلب فراگیری هیپنوتیزم ، در جلسۀ اول پس از یک مصاحبه یا مذاکره مقدماتی ، چند جلد کتاب به شرح زیر برای آشنایی نظری با هیپنوتیزم بصورت رایگان به آنان داده می شود :

الف ـ کتاب آموزش هیپنوتیزم بالینی مرجع رسمی و اصلی آموزش هیپنوتیزم در آمریکا ، تألیف کوریدون هاموند رئیس انجمن هیپنوتیزم بالینی آمریکا که با دقت فراوان توسط اینجانب ( ر . ج ) ترجمه و بشکل نفیسی توسط انتشارات مؤسسه اطلاعات حروف چینی صفحه بندی و در 400 صفحه چاپ شده است . این کتاب ضمناً به تنهایی تمام مطالب دو جلد دیگر از انتشارات انجمن هیپنوتیزم آمریکا را هم در بر دارد .

 

ب ـ کتاب آموزش هیپنوتیزم به روایت هارتلند در 121 صفحه که ترجمۀ کتاب معتبر هیپنوتیزم پزشکی و دندانپزشکی هارتلند است که قسمتهایی هم به آن توسط اینجانب ( ر . ج ) اضافه شده و جنبۀ کمک آموزشی دارد .

ج ـ کتاب روش استاد شدن در هیپنوتیزم در بیشتر از 200 صفحه ، تألیف هاری آرونز که مدتها به عنوان استاد یا مربی کارهای عملی ، در انجمن هیپنوتیزم آمریکا تدریس می کرده و این کتاب نیز جنبۀ کمک آموزشی دارد . [ هاری آرونز درایران به عنوان استادِ کابوک معروف است ]

درهمین جلسۀ اول ، میزان هیپنوتیزم پذیری فردِ داوطلب با روش اشپیگل اندازه گیری و بعد او با دو روش کیاسون و تمرکز با تلقینات لفظی در شرایط خلسۀ هیپنوتیزمی قرار می گیرد و ضمناً حدود 4 تا 6 روش عمیقتر شدن خلسۀ هیپنوتیزمی را هم تجربه و در صورت داشتن استعداد یا زمینۀ هیپنوتیزم پذیری کافی ، در پایان جلسه پدیدۀ چسبیدن به تخت ــ برای اطمینان بیشتر در مورد هیپنوتیزم شدن ــ و چند تکنیک القای خلسۀ هیپنوتیزمی بسیار سریع را هم تجربه می کند .

به این ترتیب فرد داوطلب دراین شرایط عملاً آشنایی کافی را با هیپنوتیزم پیدا کرده و با آگاهی و انگیزۀ زیادی که پیدا کرده ، به خانه یا محل کار خود بر می گردد و به او توصیه می شود که با دقتِ فراوان ، کتابهای درسی و کمک درسی را مطالعه کند . پس از کسب اطلاعات کافی در زمینۀ مطالب تئوری ، در 2 یا 3 جلسۀ بعدی تمام تکنیکها و کارهای عملی ــ که مسلماً خیلی بیشتر از دوره های مشابه است ــ به او آموزش داده می شوند .

آموزش هیپنوتیزم با این روش بسیار علمی ، بسیار کوتاه زمان تر و خیلی ارزانتر از تمام دوره هایی است که قبلاً و حالا

درایران برگزار می شوند . برای جلسۀ اول ــ از جمله دریافت 3 کتاب آموزشی ، مصاحبه ، اندازه گیری میزان هیپنوتیزم پذیری سوژه و القای 2 نمونه از روشهای تجربۀ خلسه و چند روش عمیقتر شدن خلسه ، فقط چهارصد هزار تومان دریافت می شود و پس از طی کردن آموزشهای نظری ، تمام تکنیکهای عملی لازم به وی آموزش داده می شوند

فرد داوطلب در این شرایط فرصت کافی را دارد که کتابهای ارائه شده را با هر سرعت و مدتی که نیاز دارد مطالعه کند و این منابع آموزشی می توانند سالها برای مراجعۀ مجدد و احیاناً مطالعه در اختیار او قرار بگیرند . پس از کسب آمادگی ، او به مطب برای فراگیری تکنیکهای استاندارد ــ که مسلماً بیشتر از دوره های مشابه است با تلفن : 77561318 برای مشخص کردن زمان توافق شده جلسات آموزش تکنیکهای عملی تماس می گیرد . تجربه نشان داده که نزدیک به 100 درصد داوطلبان به 2 و یا حداکثر 3 جلسه برای آموزش تکنیکها و پدیده های اساسی هیپنوتیزم نیاز دارند و این مدتها کاملاً مشابه و معادل با روش آموزش مطالب نظری ــ بصورت مطالعه بدون محدودیت زمانی ــ و بعد آموزش کارهای عملی است که در آمریکا معمول است . اگر فرد داوطلب نیاز یا علاقه به شرکت در جلسات آموزشی بیشتری داشته باشد، برای او در نظر گرفته می شود.

سالهاست که این روش آموزش هیپنوتیزم برای پزشکان ، دندانپزشکان و گروههایی از روان شناسان و یا سایر رده های علوم انسانی که در برنامه آموزشی آنها واحدهایی از هیپنوتیزم وجود دارد ، همینطور کسانیکه مایلند با این علم یا هنر جذّاب آشنایی عملی پیدا کنند ، توسط اینجانب تجربه و تکرار می شود.

درایـران هم از چند سال پـیش بـرای آمـوزش هیپنوتیزم و هیپنوتیزم درمانی برای کسانیکه در شهرهای دور و نـزدیک زندگی می کنند و به علت داشتن مقامهای اداری یا علمی ــ استادی ، دانشیاری و یا استادیاری دانشکده های پزشکی و روانشناسی فرصت شرکت در دوره های طولانی را نداشتند ، اکثـراً فقط با 3 یا 4 روز سفر به تهران بـا هیپنـوتیزم آشنـایی کـاربـردی پیدا می کنند .

به کلیۀ کسانیکه دراین دوره شرکت می کنند ، گواهینامه ای که دلالت به شرکت آنان دراین دورۀ آموزشی دارد ، داده  می شود .

 


با تشکر و سپاس از همراهی شما با وبسایت هیپنوتیزم ایران
همیشه با مطالب جدید در انتظار شما هستیم
من دکتر جمالیان هستم
و بازدید از کارنامه کاری اینجانب که حاصل سالها تحقیق و فعالیت اینجانب در زمینه هیپنوتیزم و روان درمانی می باشد باعث خرسندی است.

برای مشاهده می توانید از منوی وبسایت قسمت معرفی استفاده نمایید.

Jasmine Rose Profile

دکتر رضا جمالیان

با سلام در وبسایت هیپنوتیزم ایران تلاش بر بهبود و ارائه دستاورد های و تجربیات اینجانب در زمینه هیپنوتیزم درمانی و علوم مرتبط شده است.
امیدوارم همیشه همراه ما باشید.
 
создание веб сайтов в Коростене