Сайт joomix.org
مقالات
images/corona_consult.png

نگارش : دکتر رضا جمالیان

آموزش کلاسیک و منطقی هیپنوتیزم و خود هیپنوتیزم

« مطابق کشورهای پیشرفته »

مقدمه : چند دهه پیش ، زمانی که انجمن هیپنوتیزم پزشکی که بعداً انجمن بالینی هیپنوتیزم نامیده شد شکل گرفت و بعنوان مدرس برای دوره های آموزشی آقایان : دکتر پرویز روز بیانی [ دکترای روان شناسی بالینی ] آقای علی بیات و اینجانب [ دکتر رضا جمالیان ] در نظر گرفته شدند ، صادقانه هیچکدام از ما اطلاعی از چگونگی برگزاری دوره ها یا کلاسهای آموزشی در دانشگاهها و محافل علمی جهان نداشتیم . در نتیجه براساس محفوظات و منابع بسیار محدودی که در دسترس ما بودند ، سخنرانیهایی دربارۀ جنبه های مختلف نظری و عملی هیپنوتیزم و هیپنوتیزم گروهی توسط ما صورت می گرفت و تکنیکهای هیپنوتیزم سریع که توسط استاد علی بیات اجرا می شدند ، بسیار مورد توجه شرکت کنندگان قرار می گرفت .

بتدریج که ترجمۀ کتابهای استاندارد آموزش هیپنوتیزم توسط ما صورت گرفت ، متوجه شدیم که روشهای آموزشی ما نادرست بوده و در حقیقت آموزش صحیح به این صورت است که عین این مطالب در مقدمه های تمام چند جلد کتابی که از کوریدون هاموند ph.D. پرزیدنت انجمن هیپنوتیزم بالینی آمریکا در ایران ترجمه شده اند موجود بوده که لااقل در 4 کتابی که توسط اینجانب ترجمه شده اند و تمام آنها موجودند ، این مطالب وجود دارند که خلاصۀ آن به این شرح است :

1 ـ در آمریکا ، کسانی که از پزشکان ، دندانپزشکان ، دانشجویان گرایش روانشناسی بالینی و دانشجویان سالهای آخر این رشته ها مایل به آموزش هیپنوتیزم هستند ، ابتدا درکلاسهای انجمن با پرداخت وجه نام نویسی کرده و همزمان 3 جلد کتابهای آموزشی [ که هر 3 کتاب توسط کوریدون هاموند تألیف و توسط اینجانب در سالهای اخیر ترجمه شده اند ] به دانشجویان داده می شود .

2 ـ دانشجویان یا داوطلبان آموزش پس از تهیۀ کتابها فرصت دارند هرقدر که زمان نیاز دارند ، برای مطالعه و فراگیری کتابها صرف کنند تا نیاز به تشکیل کلاسهای تئوری نباشد .

3 ـ زمانیکه دانشجویان اعلام آمادگی کردند ، پس از یک آزمون از آنها ، قبول شدگان زیر نظر گروه بزرگی از کسانیکه به استناد کتابهای آموزشی آمریکا از بهترین هیپنوتیزورهای جهان هستند ، تکنیکهای عملی از جمله چند روش القای خلسه [ یا هیپنوتیزم کردن ] ، روشهای عمیقتر کردن خلسۀ هیپنوتیزمی و پدیده های هیپنوتیزمی را عملاً مشاهده و یاد می گیرند .


مشخصات دورۀ آموزشی پیشنهادی برای ایران

1 ـ به داوطلبان یک جلد از کتاب آموزش هیپنوتیزم بالینی هاموند که درحقیقت حاوی مطالبِ 3 جلد کتابهای درسی انجمن هیپنوتیزم بالینی آمریکاست که با ترجمۀ دکتر رضا جمالیان در 400 صفحه چاپ شده است ، به رایگان داده می شود .

2 ـ به داوطلبان یک جلد هم از کتابِ آموزش هیپنوتیزم به روایت هارتلند که توسط اینجانب از منابع بزرگ آموزش هیپنوتیزم به ویژه کتاب آموزش هیپنوتیزم پزشکی و دندانپزشکی هارتلند است و برای این دوره ها تدوین شده ، با انبوهی از کتابهای دیگر هیپنوتیزم برای انتخاب در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرند .

3 ـ به کسانیکه این دوره را طی می کنند ، گواهینامه شرکت در دوره داده می شود .


در 7 سال گذشته که تمام منابع آموزشی این دوره تهیه ، ترجمه ، تایپ و صفحه بندی شده اند ، گروه بزرگی از کسانیکه برای آموزش هیپنوتیزم ، خود هیپنوتیزم ، زایمان بی درد و ... به اینـجانب مـراجعه کرده و در بیـن آنها تعداد قابل ملاحظه ای از اعضای هیأتهای علمی دانشگاههای شهرستانها و یا صاحبان درجات فوق لیسانس و Pah.D. در روان شناسی بالینی بوده اند ، با ارائه کتابهای آموزشی تنها با 4 ساعت آموزش عملی ، به خوبی هیپنوتیزم ، خود هیپنوتیزم و ... را آموخته و گواهینامه شرکت در دوره را گرفته اند .

درمورد داوطلبانی که از شهرستانها برای این دورۀ آموزشی به تهران می آیند ، با دو روز اقامت در تهران می توانند هر روز صبح و عصر یک موقعیت آموزشی انفرادی را داشته باشند . این افراد در مقایسه با کسانیکه در دوره های گروهی شرکت می کنند:

ــ کمتر کار و زندگی خود را برای آموزش تعطیل می کنند .

ــ درجاده های شلوغ ، خطر ترافیکی خیلی کمتری دارند .

ــ و با توجه به نحوۀ مدرن آموزش ، آموخته های نظری و عملی آنها خیلی بیشتر ، مستندتر و علمی تر از دوره های آموزشی دیگر است .


با تشکر و سپاس از همراهی شما با وبسایت هیپنوتیزم ایران
همیشه با مطالب جدید در انتظار شما هستیم
من دکتر جمالیان هستم
و بازدید از کارنامه کاری اینجانب که حاصل سالها تحقیق و فعالیت اینجانب در زمینه هیپنوتیزم و روان درمانی می باشد باعث خرسندی است.

برای مشاهده می توانید از منوی وبسایت قسمت معرفی استفاده نمایید.

Jasmine Rose Profile

دکتر رضا جمالیان

با سلام در وبسایت هیپنوتیزم ایران تلاش بر بهبود و ارائه دستاورد های و تجربیات اینجانب در زمینه هیپنوتیزم درمانی و علوم مرتبط شده است.
امیدوارم همیشه همراه ما باشید.
 
создание веб сайтов в Коростене