صفحه اصلی کتاب هیپنوتیزم علمی نوین

هیپنوتیزم علمی نوین

 

هیپنوتیزم علمی نوین

تألیف : دکتر ریچارد شروت

رئیس یا پرزیدنت انستیتوی بین المللی مطالعات هیپنوتیزمی ( فلوریدا ـ میامی ) دکتر ریچارد شروت از متخصصان برجستۀ آموزش هیپنوتیزم پزشکی است که به عنوان پزشک ، روانپزشک و رئیس یک انستیتوی مطالعات هیپنوتیزم ، خلاصۀ متن سخنرانیهای خود در چند دانشگاه علوم پزشکی ، دندانپزشکی و روان شناسی درآمریکا را به صورت کتابی طی 5 بخش با موضوعات مهم زیر به صورت کتابی پرمحتوا منتشر کرده است :

بخش اول : چهار راه دسترسی به ضمیر ناخود آگاه : که در حقیقت زمینه های روانشناسانۀ لازم برای درک هیپنوتیزم را بیان می کند .

بخش دوم : تاریخچۀ هیپنوتیزم : در این بخش ابتدا به شرح سابقۀ هیپنوتیزم در چند فرهنگ باستانی می پردازد و بعد به شرح تحولات شگرف هیپنوتیزم درچند قرن اخیر اقدام می کند .

بخش سوم : تعبیر علمی حالت خلسه : فقر علمی در تعریف و شرح حالت خلسه و انواع متفاوت آن، معرفی دو نوع خلسۀ مثبت و خلسۀ منفی و ارتباط دادن آنها با پرکاری سیستم های عصبی پاراسمپاتیک و سمپاتیک ، علائم حالت هیپنوتیزمی ... تا شرح نظریات پاولوف .

بخش چهارم : خطرات و محدودیتهای هیپنوتیزم : خطرات برای سوژه ، خطر برای هیپنوتیزم کننده از طریق توهم قدرت ، خطراتِ هیپنوتیزم کردن قلدرانه .

بخش پنجم : قوانین هیپنوتیزم و روش تلقین به نفس

کتاب فوق درزمان شروع اولین دوره های آموزش هیپنوتیزم پزشکی در سال 1366 با تشویق جناب آقای دکتر هادی منافی رئیس سازمان نظام پزشکی و رئیس انجمن هیپنوتیزم توسط اینجانب ترجمه و دراختیار همکاران قرار گرفت و شاید یکی از اولین کتابهای علمی هیپنوتیزم است که در سال 1367 توسط انتشارات اطلاعات برای چاپ مورد قبول قرار گرفت و آقای زین العابدین مرتضویان سرپرست مؤسسه ی نشرکتاب اطلاعات آنرا با محبت و عنایت شخصاً ادیت کردند و به صورت بسیار نفیسی به « زیور چاپ آراسته کردند . » این کتاب تاکنون 8 بار تجدید چاپ شده و به نظر اینجانب اثر بسیار جالب ، جذّاب و پرمحتوائی است که مطالعۀ آنرا به همگان توصیه می کنم .


 

چـاپ اول این کتاب با قیمت 8 تومان و آخرین چاپ آن با قیمت 850 تومان توسط انتشارات اطلاعات تلفن : 29993242 چاپ و توزیع شده و به صورت سفارش پستی و فروش در شعب انتشارات اطلاعات در اختیار همگان است .