Сайт joomix.org
مقالات
images/iacf2n.jpg

ترجمۀ : دکتر رضا جمالیان

افزایش بسیار زیاد حافظه با هیپنوتیزم

فقط با هیپنوتیزم می توان حافظه را بسیار بسیار افزایش داد

درشرایط کنونی ، برخی از کسانیکه می خواهند در یک امتحان ورودی شرکت کنند و یا در امتحاناتی مانند کنکورهای انترنی ، رزیدنتی و یا فوق تخصص شرکت کرده و موفق نبوده اند ، برای کسب مهارتهایی برای افزایش حافظه ، مثلاً  به اینترنت مراجعه می کنند و درنهایت متوجه می شوند برای افزایش حافظه ، حدّت حافظه یا هیپرمنز یا راه دیگری غیر از هیپنوتیزم و هیپنوتیزم درمانی وجود ندارد .

درسطح جهانی ، مواردی که افراد جامعه بیشتر برای هیپنوتیزم درمانی به هیپنوتیست های علمی مراجعه می کنند ، افزایش قابلیتهای آموزشی از جمله افزایش حافظه همینطور کاهش وزن ، ترک سیگار ، سیر قهقرائی در زمان و تجربۀ احساس خروج روح از بدن ، بیشترین زمینه های خواستۀ آنهاست .

ما این بحث زا با نقل چند خاطره یا واقعه از منابع مهم علمی ادامه می دهیم .

یکی از آنها ، شرح حال یک بانوی روستایی انگلیسی است که در یک جلسۀ هیپنوتیزم ، ناگهان با فصاحت شروع به گفتن مطالبی کرد که با ضبط صحبتهای او و بررسی های کارشناسی معلوم شد از متون ادبی باستانی یونانی است ! بررسی های بیشتر نشان داد مادرِ این خانم به عنوان خدمتکار درخانۀ یک استاد زبانهای باستانی خدمتگزاری می کرده و آن استاد درحالیکه این دخترک را در کنارش می نشانده ، مطالب مربوط به درس زبان روزهای بعد را بلند بلند می خوانده و ناخود آگاه در ذهن این دخترک ضبط می شده است .

پدیدۀ خانم رٌزماری براون

یک خانم جوان به نام رٌزماری براون بدون اینکه قصد کلاهبرداری یا شهرت طلبی را داشته باشد ، مدعی بود که با روحهای موسیقی دانهای بزرگی مانند بتهوون ، برامس ، شوپن ، شوبرت و لیستر ارتباط دارد و روحهای این موسیقی دانان قطعاتی را که پس از مرگ تدوین کرده اند ، از طریق ارتباط روحی به او دیکته می کنند . او قطعاتی از موسیقی را که درسطح بسیار بالا بودند ، ارائه می داد که شبیه به سایر کارهای این بزرگان بود .

این خانم در آغاز دوران جوانی مدتی را به آموزش موسیقی سپری کرده بود ، ولی پس از ازدواج به علت انبوه مشکلات یا گرفتاریها ، موسیقی را کنار گذاشته بود .

توجیه نحوۀ ایجاد و ارائه این شاهکارهای هنری بسیار مشکل و بحث انگیز است ، شاید قانع کننده ترین توجیهات مربوط به دانشمندی به نام « رزالیند هیوارد » بوده باشد که تصور می کرد :

در برخی از هنرمندان ، محرومیتها و شکستها باعث می شوند که در ذهن آنان مراکز خودکاری به ایجاد و ابداع آثار و شاهکارهایی بپردازند که بیشتر از ظرفیت عادی آنها و در ماوراء توان عادی روحی آنان بوده باشد .

افزایش حافظه یا هیپرمنزیا با هیپنوتیزم

در صفحات 158 و 159 کتاب روشهای هیپنوتیزم درمانی تألیف جان واتکینس که جدیداً توسط انتشارات اطلاعات چاپ و منتشر شده ، مطالب جدید و مهمی منتشر شده که آن مطالب ، عیناً بنظر گرامی شما می رسد :

درمیان پدیده هایی از هیپنوتیزم که بسیار شگفت انگیز هستند ، هیپرمنزی یا افزایش قدرت به یادآوری تعداد زیادی از خاطرات یا جزئیات آنهاست که در تعداد اندکی از افراد این استعداد یا قابلیت دیده می شود . فردی که به خلسۀ هیپنوتیزمی عمیقی رسیده ، ممکن است کاملاً بتواند اسامی کلیۀ همکلاسان خود را درسال اول ابتدایی و مشخصات دقیق کلاس از جمله ویـژگی های در و دیـوارهای آن را بیـان کند . او می تواند شعرهایی را بخواند که دهها سال پیش در کلاسهای دبستانی و کودکستانی آموخته و بعد از آن هم هرگز آنها را تکرار نکرده است . از یک خانم مدیر 40 ساله سؤال شد که آیا دردوران دانش آموزی هرگز یک سخنرانی را درمراسم پایان سال انجام داده است ؟ او جواب داد که وی به عنوان شاگرد ممتاز ، درمراسم فارغ التحصیلی هشت سالۀ دوره ابتدایی ، نطق یا خطابۀ فارغ التحصیلی را اجرا می کرده است .

با کوشش زیادِ آگاهانه ، او حتی نـتوانست عنـاوین و یا مختصری از مطالب ایـن سخنـرانی ها را به خاطر بیاورد . زمـانی که او درشرایـط خلسۀ هیپنوتیزمی قرار گرفت و درسیر قهقرائی در زمان به سال هشتم و مراسم فارغ التحصیلی رسید و طبق معمول و مرسوم از او خواسته شد که برای ایراد نطق فارغ التحصیلی به روی صحنه برود ، او پس از لحظه ای شروع به بیان یک سخنرانی 15 دقیقه ای کرد که برای یک دانش آموز باهوش 14 ساله و مراسم فارغ التحصیلی کاملاً جالب و مرتبط به نظر می آمد . هیچگونه تردید و اشتباهی درکلام او و چگونگی اجرای او مشهود نبود . طبیعت و خصلت جملات و ارتباط اختصاصی و منطقی آنها با موضوع مورد بحث به صورتی بود که اصلاً قابل تصور نبود که خیال کنیم او این مطالب را درهمان جلسه جعل کرده و این کار را به خاطر خشنود کردن هیپنوتیزور انجام داده است . پس از اینکه این خانم مدیر از خلسۀ هیپنوتیزمی خارج شد ، قادر نبود حتی قسمتی از این سخنرانی مفصل را به یاد بیاورد و بیان کند . دریک مورد دیگر یک نوازنده 30 ساله پیانو ، دریک محفل هنری درشرایط خلسه پشت پیانو قرار گرفت و به خواهش یکی از استادان سالهای قبلش به نواختن قطعاتی مشغول شد که دراولین رسیتال خود در 13 سالگی ـ 17 سال پیش ـ آنها را اجراء کرده بود . پیش ازاینکه هیپنوتیزم شود و پس از آنکه از خلسۀ هیپنوتیزمی خارج شود ، او با تمام دقت و کوششی که کرده بود ، نتوانسته بود توالی قطعات را به یاد بیاورد و یا آنها را اجرا کند .

 


با تشکر و سپاس از همراهی شما با وبسایت هیپنوتیزم ایران
همیشه با مطالب جدید در انتظار شما هستیم
من دکتر جمالیان هستم
و بازدید از کارنامه کاری اینجانب که حاصل سالها تحقیق و فعالیت اینجانب در زمینه هیپنوتیزم و روان درمانی می باشد باعث خرسندی است.

برای مشاهده می توانید از منوی وبسایت قسمت معرفی استفاده نمایید.

Jasmine Rose Profile

دکتر رضا جمالیان

با سلام در وبسایت هیپنوتیزم ایران تلاش بر بهبود و ارائه دستاورد های و تجربیات اینجانب در زمینه هیپنوتیزم درمانی و علوم مرتبط شده است.
امیدوارم همیشه همراه ما باشید.
 
создание веб сайтов в Коростене