Сайт joomix.org
مقالات
images/iacf2n.jpg

نگارش : دکتر رضا جمالیان

موجودات هوشمند و مرموز درون ذهن ما !

در نیمـۀ دوم قـرن بیـستم ، یکی از جذاب تـرین و شگــفت انـگیزتـرین مـوضوعات روان پـزشکانــه بـحث دربـارۀ تــشخیص و درمـان افراد چند شخصیتی بود ـ و هنوز هم هست . افرادی که در یک شرایطِ خاص ـ برای مثال ـ آموزگار دبستانی بودند و پس از مدتی همه او را به عنوان یک کشاورز و بعد کارگر ساختمانی ، دکاندار و ... می شناختند . درهر یک از این حالات ، او کمترین اطلاع و آگاهی از سایر وضعیتها و شخصیتهای خود نداشت . رمان پرفروش سیبل و دو فیلم پرفروش که براساس این رمان تهیه شد و بررسیها بیشتر نشان داد که تمام این جریان غیر واقعی و به اصطلاح « دست ساز » بوده و متأسفانه هربرت اشپیگل هم در شکل گرفتن این سوء تفاهم هم نقشی داشته است ...

در انسانهای چند شخصیتی که درمیان موارد بسیار زیاد معرفی آنان ، بیشتر مواردِ « مسأله دار » و غیراصیل وجود دارند ، مسلماً موارد اصیل هم وجود دارند . یک شاخص اصلی این موارد که در طبقه بندی بیماریهای روانی ـ توسط انجمن متخصصان بیماریهای روانی آمریکا ـ با کٌد MPD و بعد DID یا بیماریهایی است که با هویت گسستگی درهویت مشخص می شوند .


در بحث فلسفی و قدیمی وحدت روان آدمی که در قرن گذشته فروید آنرا نامهربانانه به نوعی اشکال آگاه ، ناخود آگاه و نیمه آگاه تقسیم کرده است ، شاید تقسیم بندی روح یا وجود چندین روح یا روان از هزاران سال پیش مطرح بوده است . برای مثال در کاوشهای باستان شناسی در شهر سوخته ـ نزدیک زابل زادگاه رستم دستان ، جمجمه هایی از زیر خاک خارج شد که در بالای آن یک یا دو سوراخ وجود داشت که اطراف سوراخها که معمولاً پس از سوراخ کردن جمجمه ناهموار و مفرس است ، آنها کاملاً صاف بودند . به این ترتیب معلوم می شد پس از سوراخ شدن ، مدتها آن فرد زنده باقی مانده بود .

در ابتدا در جراید اعلام شد که در حدود 5000 سال قبل در جوار زادگاه رستم و سهراب جراحیهای مغز و جمجمه هم با نوعی ترپاناسیون صورت می گرفته ، ولی اینجانب با ارسال عکسی که در موزۀ علوم طبیعی بوستون در ایالت ماساچوست آمریکا در کنار دو نمونه از جمجمه ها گرفته بودم اعلام کردم که در آن زمان پیدایش انواعی از دیوانگی ها به علت ورود یک یـا چند نفر از ارواح خبیثه به بدن زائر تلقی می شده که با حرکات تشنجی ، حالات تحریکی و سردردهای طولانی همراه می شده است . در آن دوره در شهر سوخته با سوراخ کردن جمجمه که درست مانند ـ و یا همین ترپاناسیون کنونی است ، با کاهش فشار داخل جمجمه هم در مواردی علائم بیماری از بین می رفته است و تا مدتی هم بیمار حالش خوب می شده و یا اکثراً با پیدایش مننژیت ، بیمار فوت می شده است .

در نقاطی از استانهای جنوبی ایران و جزایر ایرانی خلیج فارس ، مانند بسیاری از کشورهای عرب و کشورهای شرق آفریقا شاید از هزاران سال پیش این باور وجود داشته که در اطراف ما ، انبوهی از روحهای مجرد ـ چه خوب و هم اکثراً خبیث وجود دارند که در اشتیاق داشتن یک جسم ـ یا بقول خودشان مرکب ـ منتظر هستند که فردی را در یک موقعیت مورد حمله قرار داده و با تسخیر جسم و روح او ، روح مهاجم اختیار ادارۀ بدن او را به عهده بگیرد . علاوه بر کتاب روحهای تسخیر شده تألیف گرانقدر دکتر ویلیام سارجنت ، درکتاب روانِ پررمز و راز تمام اطلاعاتی را که در ویکی پدیا تا سال 2012 میلادی وجود داشته ، جمع آوری شده و توسط نشر کیوان یا نشر دٌرسا به چاپ رسیده است که ازطریق تلفن های : 66444577  ، 66963035 قابل دسترسی است .

انبوه موجودات هوشمند درون وجود ما

پروفسور جان واتکینس پرزیدنت انجمن بین المللی هیپنوتیزم بالینی در جوار همسر دانشمندش خانم هلن واتکینس کتابی با عنوان ایگو استیت یا انواع ایگو منتشر کرده اند که تصویر روی جلد آن بنظر گرامی شما می رسد و زمانی که حوصله ای و ذوقی بود ، در حدود نیمی از آنرا ترجمه کرده ام ...

دراین کتاب این عقیده مطرح شده که بر اساس تجربیات این دو دانشمند و همکاران آنها ، در داخل وجود هر یک از ما ، چندین موجود یا وجـود هوشمند ، ولی با نیات خیرخواهانه یا شر برانگیز وجود دارند . این موجودات برخلاف موجود های چند شخصیتی ، فقط در شرایط خلسۀ هیپنوتیزمی آشکار می شوند و هر فرد مسلط به هیپنوتیزم ـ از جمله این ضعیف در درمان سریع برخی از بیماریها با هیپنوتیزم درمانی استفاده می کنم که شرح آن در مقاله جداگانه ای می آید .


با تشکر و سپاس از همراهی شما با وبسایت هیپنوتیزم ایران
همیشه با مطالب جدید در انتظار شما هستیم
من دکتر جمالیان هستم
و بازدید از کارنامه کاری اینجانب که حاصل سالها تحقیق و فعالیت اینجانب در زمینه هیپنوتیزم و روان درمانی می باشد باعث خرسندی است.

برای مشاهده می توانید از منوی وبسایت قسمت معرفی استفاده نمایید.

Jasmine Rose Profile

دکتر رضا جمالیان

با سلام در وبسایت هیپنوتیزم ایران تلاش بر بهبود و ارائه دستاورد های و تجربیات اینجانب در زمینه هیپنوتیزم درمانی و علوم مرتبط شده است.
امیدوارم همیشه همراه ما باشید.
 
создание веб сайтов в Коростене