Сайт joomix.org
مقالات
images/iacf2n.jpg

نگارش : دکتر رضا جمالیان

آموزش ساده ، برای رسیدن به

احساس خروج از بدن

احساس خروج روح از بدن یک احساس بسیار شگفت انگیز است که توسط اینجانب کتابهای متعددی دراین زمینه ترجمه و تألیف شده که بـرای عده ای از افـراد ـ نه تمام افراد جامعه ـ که استعداد هیپنوتیزم پذیری زیادی دارند ، با آموزش رسیدن به آن در برخی از موارد امکان پذیر است.

جدول هیپنوتیزم پذیری دیویس ـ هوسباند که عمق خلسۀ هیپنوتیزمی را 50 پله معرفی می کند ، در زمانِ رسیدن به پله 18 امکان احساس جدائی جسم از روح را ممکن می داند که ظاهراً کار ساده ایست .

در افراد مشتاقی که برای رسیدن به خلسه های عمیق و استفاده از پدیده های جذّاب آن از جمله احساس خروج روح از بدن به اینجانب مراجعه می کنند ، اینجانب اکیداً متذکر می شوم که شرط اولیه برای رسیدن به این حالت ، استعداد طبیعی سوژه و درکنار آن امکان استفاده از تکنیکهای عمیق و عمیقتر کردن خلسۀ هیپنوتیزمی است . بطور خلاصه و صادقانه فقط تا هدف 3 پله یا 3 گام است :

(1) استعداد ، (2) آموزش ، (3) پشتکار همانگونه که در گذشته عارفان و صوفیان برای رسیدن به انسلاخ ( جدائی روح از جسم ) داشتند .

احساس خروج [ روح ] از بدن 

OUT  OF  BODY  EXPERIENCE

برای عده ای از افراد در شرایط بیداری ـ یا حالتی بین خواب و بیداری ـ گاهی این احساس به وجود می آید که گویی روح آنها از بدنشان خارج شده و از آن بالا یا به کالبد خود می نگرند و یا می توانند به نقاط دور و نزدیک بروند و از آنجاها اخبار ، اطلاعات و یا مشاهداتی به همراه بیاورند .

این موضوع در تاریخ عارفانۀ ایران سابقۀ بسیار زیادی دارد و دریک کتاب که احتمالاً درحدود 1600 سال پیش با نام ارداویرافنامه تدوین شده ، برای اینکه مردم در بدگمانی نسبت به آئین و آخرت به روایت آئین زرتشت باقی نمانند ، جوانی به نام « ارداویراف » را پیدا کردند و او با نوشیدن 3 جام زرین از منگ یا بنگ گرشاسبی به حالت خلسۀ بسیار عمیقی وارد شد و در آن شرایط او برای مدت 7 شبانه روز به آسمانها از جمله سرای دیگر سفر و پس از برگشتن به هشیاری عادی ، تمام مشاهدات خود را که در راستای معتقدات آئین زرتشت بود ، برای کسانیکه دراین مدت در اطراف بستر او بودند ، شرح داد ...

این احساس ، یعنی اینکه فردی احساس کند که روح او از تنش خارج شده و دراین جریان به کشف و شهودی ممکن است برسد . این پدیده

در موارد و شرایط زیر ممکن است پدید آید :

1 . خواب و رویا : برای عده ای از افراد جامعه ، در شرایط خواب عادی و در اصطلاح عالم رویا ممکن است احساس خروج از بدن یا بستر و سفر به دور و نزدیک پیش آید .

2 . خواب شفاف : حالتی بین خواب و بیداری است که فرد خوابیده تا حدودی می تواند حتی جریان رویا دیدن خود را هدایت کند .

3 . خستگی شدید : که در تعقیب آن در مواردی این حالت پیش می آید .

4 . استفاده از ترکیبات توهم برانگیز آئینی : بیشتر از 6000 نوع یا گونه از گیاهان توهم برانگیز ـ مانند حشیش ، مسکالین ، انواعی از کاکتوسها که در آمریکا ـ به ویژه محدودۀ نزدیک به مکزیک ـ می روید و از 3000 تا 5000 سال پیش بومیان آمریکا یا سرخپوستها در مراسم آئینی خود از آن استفاده می کرده اند .

5 . محرومیت گسترده از حواس پنجگانه : اگر فردی در اتاقی تاریک یا نیمه تاریک ـ بی سرو صدا ، با درجه حرارت مطبوع ، در بستری راحت قرار بگیرد ، چون محرکهای حسی دریافت نمی کند ، پس از مدتی دچار توهم ـ از جمله احساس خروج روح از بدن ـ ممکن است بشود .

6 . هیپنوتیزم ، خود هیپنوتیزم ، مدی تیشن ، سیر و سلوک عارفانه : هم در طول تاریخ بکمک عارفان و صوفیان در پرواز روح به آنان کمک می کند که آثار شرح حال عارفانه مثل ـ تذکره الاولیاء و نفحات الانس از این مطلب حکایت می کنند .

7 . در تصادفات شدید اتومبیل و غیره : در شرایط بسیار خطرناک برای انسان احساس خروج روح از بدن دست می دهد .

8 . ادراکات لحظات نزدیک به مرگ : درهمان لحظات اول احساس خروج روح از بدن و صعود از تونل مرگ به طرف دروازۀ نورانی باغ آسمانی دست می دهد .

9 . درجریان اعمال جراحی به ویژه در مواردی که از نیترانها ازت استفاده می شود .

علاوه بر اینترنت که چند میلیون صفحه مقاله ، کتاب ، گزارش ، خاطره و ... در آن راجع به احساس خروج روح ازبدن وجود دارند ، در 5 کتابی هم که دراین زمینه توسط من ترجمه و تألیف شده و تصویر روی جلد آنها را در متن این مقاله مشاهده می فرمائید ، مطالب زیادی دراین زمینه وجود دارد .

 

نحوۀ عملی آموزش این مهارت

1 . تحقیق وجود استعداد هیپنوتیزم پذیری زیاد فرد داوطلب مثلاً با معیار اشپیگل

2 . یک تکنیک القای خلسۀ پرقدرت

3 . کاربرد چند تکنیک برای هر چه بیشتر عمیقتر کردنِ خلسۀ هیپنوتیزمی

4 . تلقینات مرتبط برای تصویر سازی ذهنی در سوژه


با تشکر و سپاس از همراهی شما با وبسایت هیپنوتیزم ایران
همیشه با مطالب جدید در انتظار شما هستیم
من دکتر جمالیان هستم
و بازدید از کارنامه کاری اینجانب که حاصل سالها تحقیق و فعالیت اینجانب در زمینه هیپنوتیزم و روان درمانی می باشد باعث خرسندی است.

برای مشاهده می توانید از منوی وبسایت قسمت معرفی استفاده نمایید.

Jasmine Rose Profile

دکتر رضا جمالیان

با سلام در وبسایت هیپنوتیزم ایران تلاش بر بهبود و ارائه دستاورد های و تجربیات اینجانب در زمینه هیپنوتیزم درمانی و علوم مرتبط شده است.
امیدوارم همیشه همراه ما باشید.
 
создание веб сайтов в Коростене