Сайт joomix.org
مقالات
images/iacf2n.jpg

نگارش : دکتر رضا جمالیان

یک هدیۀ گرانبهای نوروزی به افراد چاق

حلِ معمای درمان چاقی با کمک هیپنوتیزم درمانی (1)

* درمان چاقی یکی از شایعترین مواردی است که گروههای بزرگی از افراد چاق در تمام نقاط جهان به آن خاطر به هیپنوتیزم درمانگران مراجعه می کنند، چون احساس می کنند درمعرض ابتلاء به طیف گسترده ای از ناتوانیها و بیماریها و زشتی ظاهری قرار گرفته اند.

* درسال 1956 برای اولین بار کرازیل نک همراه با فوژیلمن اولین گزارش علمی و آماری را در زمینۀ درمان چاقی با کمک هیپنوتیزم منتشر کردند و اعلام داشتند : « گروه بزرگی از افراد چاق که تنها با روشهای تلقینی تحت درمان قرار گرفته بودند ، پس از مدت 6 ماه حجم زیادی از اضافه وزن خود را از دست داده اند » .

* اریـکسون پس از مـدتی به جمع هـارولـد . ب . کرازیل نک ph.D. استـاد روان شناسی بالینی و دکتر جیمز . ا . هال ، M.D. استـاد روان پزشکی پیوست و نشان داد که با استفاده از هیپنوتیزم درمانی تلقینی درکنار کاربرد تکنیکهای هیپنوتیزم درمانی پیشرفته ، میزان درمان موفقیت آمیز انواع چاقی ها افزایش خیلی بیشتری پیدا می کند .

* بـالاخره انـتشار کتاب خلسه و درمان بـا نـوآوریـهای ساختار شکن در بدنۀ با عظمت هیپنوتیزم کلاسیک و ابـداع روشی جدید بـرای انـجام خود هیپنوتیزم توسط اشپیگل ها که پس از کسب مهارت می تواند تنها درحدود یک دقیقه صورت بگیرد ، روشهای بسیار پر راندمانی برای درمان چاقی ها پدید آمده که به سادگی می تواند مورد استفاده افراد چاق قرار بگیرند .

* در 40 سال اخیر ، براساس تحقیقات کالج سلطنتی انگلستان ، مردانی که دچار چاقی مفرط هستند بیشتر از 3 برابر (2/3 برابر ) و میزان چاقی بسیار زیاد زنان نزدیک به دو برابر (8/1 برابر ) شده است . [ دریافت گزارش در روز سیزده به در ـ 13/1/95 ]

نقش هیپنوتیزم در درمانِ چاقی و لاغری

در سال 1955 برای کمک به درمان بیماران سوخته ، برای اولین بار گزارشهایی در زمینۀ نقش هیپنوتیزم در افزایش اشتهای این بیماران توسط هال و کرازیلنک منتشر گردید . هنوز یک سال نگذشته بود که درسال 1956 مقاله ای مفصل و مستند در زمینۀ کاربرد مفید هیپنوتیزم درمانی درکاهش وزن بیماران چاق منتشر گردید .

یک خانم بسیار چاق ، که پیش ازاین نتوانسته بود بصورت ثابت وزن خود را کم کند ، در وزن 190 پوندی (93 کیلوئی ) پیش از هیپنوتیزم درمانی نشان داده می شود .

این خانم پس از 6 ماه مراعات رژیم غذایی برای کاهش اشتها ، به 61 کیلو رسیده است .

محل شکل (1) یکی از اولین افراد چاق که با هیپنوتیزم درمانی ، معالجه شده است

به عنوان یک فعالیت اساسی برای هر موجود زنده ، دریافت مواد غذایی و نحوۀ خوردن غذاها ، معانی روان شناسانۀ متعددی برای آنها به همراه دارد . فروید براین مطالب تأکید می کرد که مرحلۀ روانی ـ جنسی در سیر تکاملی کودکان تمرکز بر روی نواحی اطراف دهان دارد و این مناطق یک حالت شهوانی و هیجانی را مرتبط با این مضمون پیدا می کند ، به این معنی که انسانها با پرخوری به نوعی از حالت اقناع و ارضا می توانند برسند . اریکسون به مفهوم مرحلۀ دهانی ابعاد بیشتری بخشید و آنرا تا درک مفاهیم اعتماد کردن و دوری جستن از مفاهیم عدم اعتماد و حتی ترسیدن گسترش داد . بـقیۀ روانکاوان هم هر یک بر روی جنبۀ خـاصی از ایـن مضمون تمرکز نـشان دادند . برای مثـال ، ملانی کلاین به دورانی از افسردگی درکودکـان اشاره کرده که درسنـین 6 یا 8 ماهگی پدید می آید. به این صورت که تصاویر ذهنی مادر خوب و مادر بد که او بصورت جداگانه در ذهن داشته ، به فرد واحدی مربوط می شود . یونگ هم در زمانی که به زمینه های مربوط به میان سالی می پرداخت ، از دوران کودکی با اصطلاح زمان نیازهای تغذیه ای یاد می کند .

بنظر می آید که بسیاری از مادرها در زمانیکه دربارۀ نوزاد خود سخن می گویند ، بر مضامین مرتبط با غذا و تغذیه تأکید دارند . تماس نزدیک و گرم مادر با کودکش ، زمانیکه به او شیر می دهد و یا حتی شیشۀ شیر را در دهان او می گذارد ، برکسی پوشیده نیست . دراین دوران زبان ارتباطی مادر و کودک ، زبان تغذیه ایست . بنظر می آید که با گذشت زمان و پیدایش برخی از راههای تماسی و ارتباطی دیگر ، هنوز آنها از این شاهراه تغذیه ای استفاده می کنند. بسیاری از ما به یاد می آوریم که مادر به ما می گفت: « باید هر چه را که توی بشقاب است ، بخوری »

آنها در شرایط بـد غـذایی و بی اشتـهایی کـودکانـشان به انبـوه کودکانی که در شرایط کشورهای عقب مانده هستند اشاره می کردنـد که از بی غذائی فوت می شدند ، گویی ارتباطی را بین بی اشتهایی کودکان با کمبود مواد غذایی درکشورهای فقیر تصور می کنند !

ارتباط غذا خوردن و غذا دادن با عشق و محبت

غذا خوردن درکنار یا در حلقۀ دوستان با مضامین و مفاهیم عشق و علاقه گره خورده است . هدیۀ کیک به علت جشن تولد ، خوردن برخی از غذاها در موارد و مواقع خاص [ خوردن بوقلمون در مراسم تشکر از نعماتی که خدا به آنها داده در آمریکا ، خوردن سمنو به مناسبت سال نو ـ ضیافت چلو کباب پس از آنکه برخی از تیمهای فوتبال برنده می شوند ، آئین های شیرینی خوردن و مراسم آئینی قند شکستن ... ] دراین رابطه است . حتی اگر مرحلۀ دهانی را در سیرتکاملی کودکان و یا شرطی شدن آنها را با خوردن شیرینی ها مرتبط ندانیم ، نمی توانیم به عشق دیر پای کودکان به انواع شیرینی ها ، بستنی ها و شکلاتها توجه نکنیم . رویهمرفته هم به مناسبت تـولد یک نـوزاد ، هم بمناسبت جشن های تولد مکرر او ، و هم بمناسبت های خاص ـ مثل ختنه سوران ـ سور چرانی انجام می گیرد و در جوانی و نامزدی ، یک قسمت مهم تشریفات این زوجها در زمان بیرون رفتن صرف غذاست و بالاخره میهمانی های بزرگ در جشن عروسی و ... بالاخره زمانی هم که فردی به خاک سپرده می شود ، طی مـراسمی که به طنز « مرده خوری » اطلاق می شود ، افـراد خستـه و دل شکسته با غذای با شکوهی پـذیرایی می شوند و حتی در برخی از مذاهب و آئین ها در زمانیکه افرادی به گورستان می روند ، انار و پرتقال در روی قبر عزیزان می گذارند . در بسیاری از کشورها که در محدودۀ ایرانِ تاریخی زندگی می کنند ، هنوز معتقدات رستم نامدار به « خداوندِ خورشید و ماه » در شب یلدا علاوه بر آجیل و شیرینی ، خوردن هندوانه و انار از اهمیت والائی برخوردار است . چه چیزی بیشتر از هندوانۀ نیمه شده و انار نیمه شده به قرص خورشید شباهت دارد ؟ در مقالات بعدی مطالب بیشتری را دراین زمینه مشاهده و مطالعه می کنید .

یک خانم بسیار چاق که پیش از این در مراعات رژیم غذایی ناموفق بوده ، در 200 پوندی (90کیلوئی ) نشان داده می شود . پس از 7 ماه مراعات رژیم غذایی و کاهش اشتها به کمک هیپنوتیزم درمانی ، وزن او به 127 پوند ( 57 کیلو ) رسیده است .برگزاری انواع دوره های هیپنوتیزم درمانـی انـفرادی

مدرن با ضریب نتیجه بخشی بسیار بالا برای افراد چاق

با توجه به پیدایش و گسترش اپیدمی چاقی با توجه به عوارض و عواقب مصیبت بار آن در زندگی اجتماعی ـ علاوه بر پیدایش انبوهی از ناتوانیها و بیماریهای وخیم ـ مسئول این سایت با توجه به اینکه تبلیغات درمورد لاغـر و بـرازنـده شدن به راههای پرخرج ، اکثراً بی منطق و بی نتیجه و غالباً با عوارض بسیار خطرناک و گاه مرگبار ، بصورت علمی اقدام به برگزاری دوره های لاغر شدن و برازنده شدن برای کسانی    می کند که :

* انگیزه قوی و واقعی برای لاغر و برازنده شدن دارند .

* به این حقیقت توجه داشته باشند که برای رسیدن به هدف باید منطقی و صبور باشند .

هیپنوتیزم درمانی برای درمان چاقی و پرخوری در پژوهشهای علمی با نتایج بسیار درخشانی همراه بوده است .

[ برای کسب اطلاعات بیشتر ، صبح ها از 30/9 تا 30/11 و بعدازظهرها از ساعت 30/4 تا 30/7 با تلفن 77561318 تماس بگیرید ]

 


با تشکر و سپاس از همراهی شما با وبسایت هیپنوتیزم ایران
همیشه با مطالب جدید در انتظار شما هستیم
من دکتر جمالیان هستم
و بازدید از کارنامه کاری اینجانب که حاصل سالها تحقیق و فعالیت اینجانب در زمینه هیپنوتیزم و روان درمانی می باشد باعث خرسندی است.

برای مشاهده می توانید از منوی وبسایت قسمت معرفی استفاده نمایید.

Jasmine Rose Profile

دکتر رضا جمالیان

با سلام در وبسایت هیپنوتیزم ایران تلاش بر بهبود و ارائه دستاورد های و تجربیات اینجانب در زمینه هیپنوتیزم درمانی و علوم مرتبط شده است.
امیدوارم همیشه همراه ما باشید.
 
создание веб сайтов в Коростене