Сайт joomix.org
مقالات
images/iacf2n.jpg

نامه سرگشاده از دکتر رضا جمالیان

همکارگرامی جناب آقای دکتر هادی منافی

بنیانگزار انجمن هیپنوتیزم علمی

با تقدیم عرض سلام و آرزوی قبول طاعات و عبادات حضرتعالی . همانگونه که مستحضر هستید :

1 ـ درتاریخ 2/11/72 ، از سوی وزارت کشور ، اجازه تأسیس انــجمن هیپنوتیزم ایران به عنــوان جنـابعالی به عنوان رئــیس هیــات مدیــره [متخصص جراحی عمومی]  صادر شد و اعضای هیات مدیره همه پزشک متخصص و اکثراً دارای مدارج دانشگاهی بودند که به اینصورت در آن پروانه ذکر شده اند :

* دکتر پرویز روزبیانی دکتر یا ph.D. در روانشناسی بالینی و عضو هیات علمی بیمارستان آموزشی روزبه وابسته به دانشگاه تهران

* دکتر رضا جمالیان بورد تخصصی بیماریهای عفونی ( داخلی ) استادیار دانشکدۀ علوم تندرستی وابسته به دانشگاه آزاد ایران

* دکتر مرتضی مهاجر استاد روانپزشکی دانشکدۀ پزشکی دانشگاه شهید بهشتی

* دکتر شکرالله عبدالله زاده استادیار روانپزشکی در بیمارستان امام حسین (ع) وابسته به دانشگاه شهید بهشتی

 

همانطور که ملاحظه می فرمایید ، هیأت مدیره همه متخصص رشته های پزشکی و فقط یک نفر دکترا یاph.D. در روانشناسی بالینی بودو تمام خدمات آموزشی انجمن تنها به پزشکان ، دندانپزشکان و روانپزشکان بالینی  ـ فوق لیسانس و دکترا ـ محدود می شد.

در یک اطلاعیه دیگر که در آن زمان از سوی انجمن منتشر شده ، همانگونه که مشاهده می فرمائید ، اهداف آموزشی و پژوهشی انجمن فقط به گروههای پزشکی ، دندانپزشکی ، روان شناسی و روان پزشکی محدود شده است .

جدیداً آگهی های متعددی از سوی انجمن منتشر شده که نشان می دهد آنهایی که به عنوان مدرسان معرفی شده اند ، یا مانند آقای مرتضی علی اشرفی پزشک عمومی ، دکتر عنایت الله شهیدی پزشک عمومی ، آقای کامبیز عبقری دندانپزشک عمومی و یا مانند دکتر علی شریفی که در امتحان بورد تخصصی روانپزشکی رفوزه شده و به علت نداشتن بورد تخصصی ،  در هیچ شرایطی ظرفیت و قابلیت تدریس ندارند ، روانپزشک بدون بورد تخصصی می باشند. تصور بفرمائید، که عده ای متخصص زنان ، کودکان ، پوست ، داخلی و ... با بورد تخصصی و احیاناً مدارک آکادمیک استادیاری ، دانشیاری و ... که به این کلاسها مراجعه کنند ، زیر نظر کسانی باید آموزش ببینند که دارای حداقل مدارج تحصیلی و علمی ـ پزشک یا دندانپزشک عمومی و یا افراد فاقد بورد تخصصی هستند و این در دوره های آموزشی هیچ انجمن تخصصی مشاهده نمی شود .

با سقوط شدید درجات تحصیلی مدرسان که در هیچ یک از انجمن های تخصصی دیگر در ایران به چنین افرادی موقعیت تدریس نمی دهند ، برای عده ای خارج از رده هایی که انجمن فقط برای آنها پــروانۀ فعالیت دارد ، از برخی از پرستاران ، مــامــاها ، فیزیوتراپیست ها و حتی رشته های دیگر برای آموزش هیپنوتیزم درمانی و حتی با مراجعه به مدارک ثبت نام آنها دانشجویان این رشته ها و رشته های دیگر برای 70 ساعت آموزش 000/000/12  ریال [ دوازده میلیون ریال ـ یک میلیون و دویست هزار تومان ] پول دریافت می شود تا در کارگاه عملی آموزش هیپنوتیزم درمانی شرکت و به قبول شدگان در دورۀ ، گواهی مورد تایید وزارت بهداشت اعطا شود . این درحالی است که :

* رده های لیسانس و فوق لیسانس مانند مامائی ، پرستاری ، فیزیوتراپی ، مددکاری اجتماعی و ... به هیچ وجه حق انجام هیچگونه اقدام درمانی از جمله هیپنوتیزم درمانی را ندارند .

* پــزشکان اعم از پــزشک یا دندانپزشک تنها در شرایط داشتــن مدرک دکتــرا از یک دانشکدۀ معتبر و عضویت در انجمن نظام پزشکی ، می توانند بدون نیاز به هر نوع گواهی ، تمام کارهای مجاز از جمله هیپنوتیزم درمانی را انجام دهند .

* اعطای گواهی مورد تأیید وزارت بهداشت یک دروغ بزرگ است که بخاطر دریافت شهریه گزاف 1/200/000 تومانی از افرادی ناآگاه و زود باور گرفته می شود .

* کسانیکه گواهی طی این دوره را گرفته اند ، می توانند به وزارت بهداشت مراجعه کنند تا ببینند این کاغذ چه اعتباری دارد که وزارت بهداشت آنرا می تواند تائید کند ؟ اصولاً چه چیزی را وزارت بهداشت باید تائید کند ؟ اینکه این افراد دورۀ آموزش هیپنوتیزم درمانی را گذرانده و می توانند هیپنوتیزم درمانی بکنند ؟

* درمان فقط توسط پزشکان از جمله دندانپزشکان می تواند صورت بگیرد و اگر مامایی ، پرستاری ، فیزیوتراپی و حتی روانشناسی بدون سرپرستی یک پزشک به کار درمان بپردازد ، از سوی سازمان نظام پزشکی تحت تعقیب برای عمل غیرمجاز و مجرمانه [ دخالت در امور پزشکی یا درمان ] قرار می گیرد .

* حتی پزشکان در شرایط کنونی اجازۀ تأسیس مطب یا درمانگاه هیپنوتیزم درمانی را ندارند و انجمن هیپنوتیزم هم تا بحال نتوانسته اجازه تأسیس درمانگاه یا مطب هیپنوتیزم درمانی حتی توسط کسانی که به عنوان مدرس دراین دوره ها شرکت می کنند ، از مقامات مسئول کسب کنند و حتی درمحل انجمن این کارها را انجام دهند .

* سایر انجمن های تخصصی هم در همایشهای خود کارگاههای آموزشی برگزار می کنند ، درحالیکه :

ــ در آن دوره ها ، مدرسانی با درجات تحصیلی بورد و فوق تخصص و مقامات دانشگاهی تدریس می کنند ، نه افرادی با حداقل درجات علمی به کسانیکه در کلاسهای آنها شرکت می کنند ـ و می توانند دارای درجات بورد تخصصی ، فوق تخصصی و درجات استاد یاری تا استادی باشند . درحالیکه دراین دوره افرادی با مدرک تحصیلی پزشکی عمومی ، دندانپزشکی عمومی و یا مثل آقای دکتر شریفی با فقدان بورد تخصصی [ مردود شدن در امتحانات بورد ] هیپنوتیزم درمانی تدریس می کنند .

ــ هرگز با دوره هایی خیلی بالاتر از 70 ساعت هم نمی توان شرایط و ظرفیت لازم برای کسب عنوان و مدرک هیپنوتیزم درمانی را کسب کرد .

ــ شهریۀ یک میلیون و دویست هزار تومان برای چنین دوره ای و با این مدرسان با حداقل بضاعت علمی ـ در شرایط دادنِ قولِ ارائه گواهی مورد تائید وزارت بهداشت ـ در مؤدبانه ترین تفسیر چیزی در حدود اغفال و گرانفروشی است .

خواهشمند است به انجمن متذکر شوید که :

* انجمن هیپنوتیزم پزشکی ، فقط بایستی به رده های پزشکی ، دندانپزشکی و سطوح بالای روان شناسائی آموزش دهد .

* استفاده از کسانیکه دارای حداقل مدارج تحصیلی هستند ، برای تدریس به کسانیکه با درجات تحصیلی بالاتر و درجات استادیاری تا استادی احتمالاً به این کلاسها مراجعه می کنند ، موجب وهن انجمن و روی برگردانی بیشتر نخبه ها و صاحبان مدارج بالای علمی از انجمن می شود .

با مراجعه به سایت WWW. HYPNOSIRAN.COM و مطالعه مقالات کتاب یک صفحه ای و همینطور انتشار یک کتاب عظیم الجثه ... که به طنز نوشته شده اند ، براساس مقررات وزارت ارشاد ، آقای دکتر عنایت الله شهیدی به علل مختلف مانند ارائه کتابی از آثار اشپیگل ها به عنوان خودش و انتشار دروغ های متعدد دیگر به قصد جلب افرادی برای شرکت در کلاس شخصی و مطب شخصی ...  انتشار کتابی عظیم الجثه که در صورت نیاز نسخه ای از آن که از دفتر انجمن تهیه شده :

ــ اگر انتشار این کتاب با دستور آقای دکتر شریفی بوده باشد ، ایشان در این عمل به دلایل متعدد مجرمانه شریک آقای دکتر شهیدی محسوب می شوند .

ــ اگر بدون اطلاع ایشان ، این کتاب حجیم که هزینۀ بسیار زیادی هم داشته منتشر شده ، به مدیریت ایشان باید آفرین گفت .

حدود 5 ماه پیش با اطلاع از اعمال خلاف متعددی که در انجمن می گذرند ، تقاضا کردم که بصورت خصوصی اینجانب این مراتب را به اطلاع اعضای هیئت مدیره بگذارم ، که مورد قبول آنها قرار نگرفت . بنابر این ، بتدریج درهر نامه چند مورد از این موارد را که بنظر من و همکارانی که ازطریق نامه یا تلفن وقوع آنها را در انجمن علمی هیپنوتیزم که با توجه به مراتب فوق غیر علمی ترین انجمن در بین انجمن های تخصصی ایران است می رسانم . ضمناً از آقای دکتر شریفی بپرسید : چطور فردی کم سواد و با حداقل مدارک تحصیلی و با ارائه بیشترین میزان دروغ گوئی که به ایشان معرفی شده ، چرا اخراج نکرده و یا لااقل به دعاوی مطرح شده درمورد ایشان رسیدگی نکرده است ؟ ضمناً سایر اعضای هیات مدیره به یاد داشته باشند که درصورت اثبات هر نوع فساد در انجمن ، طبق مقررات تمام افراد هیات مدیره دراین جرمهای احتمالی شریک و دخیل هستند .

با تقدیم احترامات فائقه : دکتر رضا جمالیان

 

« عضو انجمن »


با تشکر و سپاس از همراهی شما با وبسایت هیپنوتیزم ایران
همیشه با مطالب جدید در انتظار شما هستیم
من دکتر جمالیان هستم
و بازدید از کارنامه کاری اینجانب که حاصل سالها تحقیق و فعالیت اینجانب در زمینه هیپنوتیزم و روان درمانی می باشد باعث خرسندی است.

برای مشاهده می توانید از منوی وبسایت قسمت معرفی استفاده نمایید.

Jasmine Rose Profile

دکتر رضا جمالیان

با سلام در وبسایت هیپنوتیزم ایران تلاش بر بهبود و ارائه دستاورد های و تجربیات اینجانب در زمینه هیپنوتیزم درمانی و علوم مرتبط شده است.
امیدوارم همیشه همراه ما باشید.
 
создание веб сайтов в Коростене