Сайт joomix.org
مقالات
images/iacf1.jpg

نگارش : دکتر رضا جمالیان

هم یادگیری حرکات یا آساناهای یوگا

و هم یادگیری یوگا درمانی

عقاید و رفتارهائی کاملاً شبیه به سیر و سلوک در طرفداران مکتب یوگا و برخی از باورهای عارفان و صوفیان ایران به وضوح تمام در مکتب یا فرهنگ یوگا به چشم می خورند که برای مثال ، در آیین مانی این قسمتها وجود دارند که بصورت فهرست وار فقط به ذکر آنها بسنده می شود :

 • مٌهر دهان ( احتراز از ادای سخنان کفرآمیز و ناپاک )
 • مٌهر دست
 • مٌهر دل ( پرهیز از شهوات و آرزوهای پلید )
 • برگزیدگان مانوی نباید در پی ثروت و آسایش باشند
 • دوری از خوردن گوشت حیوانات 
 • عدم خشونت حتی نسبت به گیاهان
 • قناعت و رضا به غذای کافی برای یک روز و لباس برای یک سال
 • بی زن زندگی کردن برای رهبران برجسته ی مذهبی
 • اعتقاد به تناسخ یا به زبان سانسکریت « سماره » و طلب نجات و رهایی از آن
 • پوشیدن لباس سفید
 • استفاده از نقوشی برای تمرکز که امروزه به آنها « یانترا » اطلاق می شود و مانی به عنوان نقاشی بنام ، ماهـرانه از آن استفاده می کرده است ...

یوگا مجموعۀ فرهنگی عظیمی است که یونگ معتقد بود غرب از اینکه به چنین منابع فرهنگی عظیمی دسترسی نداشته ، بایستی خجل و شرمنده بوده باشد . چند سال پیش ، اینجانب بنابر حرفۀ پزشکی با این کتاب یوگا درمانی آشنا شدم که در حقیقت شامل آموزش آساناها یا هاتا یوگا هم می باشد . از آنجا که کپی برداری از تصاویر اصلی کتاب مقدور نبود ، با استمداد از محبت و عنایت آقای خسرو شریف پور و 3 نفر از شاگردان استاد مسعود مهدوی پور ، تمام تصاویر کتاب بازسازی شدند .

در تجدید نظر و تجدید چاپِ کتابِ سونیا ریچموند ، بار دیگر برای بازسازی تصاویر کتاب به استاد مهدوی پور متوسل شدیم و ایشان برای تهیه تمام تصاویر کتاب تنها یوگی جوان و بسیار با استعداد آقای آریا اصغری را به ما معرفی کردند که ایشان از سال 1379 تحت تعلیم استاد برزو و استاد قادری بوده و پس از کسب کمال در مکتب استاد مسعود مهدوی پور ، در شرایط کنونی در کانون یوگا به شایستگی به تدریس مشغول است .

آقای آریا اصغری که دراین کتاب بازسازی تمام تصاویر را با مهارت و شایستگی تحسین برانگیزی انجام داده اند ، چند سفر هم مانند سایر عاشقان یوگا به هندوستان داشته و دستاورد این سفرها ، نقاط طلائی زندگی او می باشند ...

*                      *                      *

کتاب یوگا درمانی ، سلامتی و تندرستی با یوگا در 253 صفحه با قیمت پانزده هزار تومان توسط انتشارات درٌسا با کیفیتِ ممتازی چاپ شده است . افرادی که در تهران طالب داشتن این کتاب هستند ، از طریق یکی از تلفن ها 66464577 ـ 66466959 و یا 66963035 می توانند به همان قیمت روی جلد همان روز این کتاب را از طریق پیک موتوری درب منزل یا محل کار خود دریافت کنند .

افرادی که در شهرستانها هستند ، این کتاب را با همان قیمت روی جلد می توانند با پست سفارشی دریافت کنند .

همینطور ، می توانید با اهدای این کتاب به عزیزانی که به یوگا عشق می ورزند ، به آدرس آنان ، آنها را شگفت زده کنید .

*                      *                      *

دو نـمونه از اجرای آساناها یا حرکات یوگایی توسط آقای آریا اصغری ، استعداد و مهارت اعجاب انگیز ایشان که نتیجۀ استعداد ذاتی و دوره های آموزشی طولانی و ممتد ایشان است ، همراه با این نوشته در اختیار شما عزیزان گذاشته شده است .

 

دکتر رضا جمالیان


با تشکر و سپاس از همراهی شما با وبسایت هیپنوتیزم ایران
همیشه با مطالب جدید در انتظار شما هستیم
من دکتر جمالیان هستم
و بازدید از کارنامه کاری اینجانب که حاصل سالها تحقیق و فعالیت اینجانب در زمینه هیپنوتیزم و روان درمانی می باشد باعث خرسندی است.

برای مشاهده می توانید از منوی وبسایت قسمت معرفی استفاده نمایید.

Jasmine Rose Profile

دکتر رضا جمالیان

با سلام در وبسایت هیپنوتیزم ایران تلاش بر بهبود و ارائه دستاورد های و تجربیات اینجانب در زمینه هیپنوتیزم درمانی و علوم مرتبط شده است.
امیدوارم همیشه همراه ما باشید.
 
создание веб сайтов в Коростене