Сайт joomix.org
مقالات
images/iacf2n.jpg

تدوین : دکتر رضا جمالیان

هیپنوتیزم درمانی بسیار ساده و عملی

در شرایط کنونی تنها از طریق دوره های آموزشی که در انجمن هیپنوتیزم بالینی ایران برگزار شده اند ، هزاران پزشک ، دندانپزشک ، مقاطع مختلف روان شناسی ، فیزیوتراپی ، مامایی ، پرستاری ، پزشکی قانونی و ... دوره آموزش هیپنوتیزم را طی کرده اند . هر چند دوره های مقدماتی آشنایی با هیپنوتیزم موضوع بسیار ساده ای است و در دوره های آموزشی بسیار کوتاه مدت که براساس تکنولژی انجمن هیپنوتیزم بالینی آمریکا اینجانب تهیه و طراحی کرده ام ، اطلاعات نظری برای فراگیری اصول هیپنوتیزم در مدتهای بسیار کوتاهتری هم وجود دارد .

در اینجا برای آنکه افرادی که در موقعیتهای مختلف ، اصول مقدماتی هیپنوتیزم را یاد گرفته و پس از طی این دوره ها می خواهند از این مهارت خود در راستای کمک به دیگران استفاده کنند ، برای نمونه در اینجا چند روش هیپنوتیزم درمانی ارائه می شوند که پیش نیاز آنها تنها آشنایی فرد درمانگر با یکی از روشهای ایجاد خلسه و وجود بیماری است که در سطوح مقدماتی هم استعداد یا زمینۀ هیپنوتیزم پذیری را داشته باشد :

تصویر ذهنی از یک منطقۀ دردمند یا بیمار

پس از اینکه بیمار به عمق مناسبی از خلسۀ هیپنوتیزمی رسید که از طریق پرسش با روش ایدئوموتور مطمئن می شویم که او قدرت رؤیت یا شهود هیپنوتیزمی را پیدا کرده ، این تجسم یا تصویر سازی ذهنی را برای او ایجاد می کنیم :

الان تو دراتاق رادیوگرافی یک بیمارستان بسیار مجهزی هستی که با یک دستگاه بسیار جدید و پیشرفته از ناحیۀ بیمار یا دردمند تو عکس برداری می کنند و نتیجه تصویر برداری را هم بر روی صفحۀ مانیتور یا تلویزیون بزرگی که درمقابل توست ، برای تو قابل مشاهده است .

الان ناحیه ای از بدن تو که دچار بیماری شده است ، در برابر دستگاه قرار می گیرد و تو می توانی بر روی صفحۀ تلویزیون  با وضوح کامل و بشکل رنگی این ناحیه را مشاهده کنی . همانطور که بر روی صفحۀ تلویزیونی مشاهده می کنی ، سلولهای این ناحیه ماننده توده ای از ماهیهای بسیار ریز و به رنگ قرمز تند مشاهده می شوند . این ماهیهای بسیار ریز و قرمز دائماً مانند گردباد به دور خود می چرخند و می پیچیند و پس از مدتی از هم جدا می شوند .

الان پزشکان حاذق و دانشمند دراین مرکز پزشکی پیشرفته تصمیم می گیرندکه تمام این سلولهای مرضی را که مانند ماهیهای کوچکی هستند ، با یک اشعۀ پرقدرت از بین ببرند و یا از تحرک زیاد آنها بکاهند .

الان بـر روی صفحۀ تلویزیون مشاهده می کنی که این اشعه پـرقـدرت بر روی محل تجمع و تمرکز ماهیها می تـابد . رشته های اشعه شباهت زیادی به کوسه ماهیهای آبی رنگی دارند که از چهار طرف با صدها گروه به ماهیهای قرمز حمله می کنند و در مدت کوتاهی همۀ سلولها و بافتهای مرضی را می خورند و از بین می روند .

همانطور که مشاهده می کنی ، تمام سلولها یا ماهیهای قرمز و مرضی بسرعت از بین می روند و تنها کوسه های آبی و نجات بخشِ مهاجم باقی می مانند که آنها هم سرعت صحنه را ترک می کنند .

الان رنگ سبز خوشرنگی تمام صفحۀ تلویزیون را پر می کند که نشانه از بین رفتن بیماری و استقرار سلامتی یا تندرستی در بدن توست .

درمان یک ناحیه دردناک با تصویرذهنی

استفاده از این روش برای درمان بیمارانی که دارای یک دردِ مزمن هستند که تشخیص آن روشن ولی درمان طبی آن مقدور نیست ، ممکن است بسیار مفید بوده باشد . این تکنیک هم بصورت دگر هیپنوتیزمی ـ توسط یک درمانگر ـ و هم بشکل خود هیپنوتیزمی ـ تـوسط بیمار ـ می تواند مورد استفاده قرار بگیرد .

همانطور که درحالت آرامش عمیقی قرار داری ، احساس می کنی که در داخل اتاقی از سنگ که در مرکز یکی از اهرام بزرگ و باستانی مصر قرار دارد ، حضور دارید .

همانطور که می دانید ، کسانیکه در مرکز این اهرام اسرار آمیز قرار بگیرند ، درمعرض تابش انبوهی از انرژیهای کیهانی شفا بخش و آرامش بخش قرار می گیرند . تو همانطور که آرام روی بستری با پوشش نرم و گرم قرار گرفته ای ، تابش این انرژی شفا بخش را از اطراف بدنت به داخل بدنت احساس می کنی .

سقف این اتاق سنگی آن چنان صاف و صیقل کاری شده ، که تو می توانی تصویر خودت را هم در آن مشاهده کنی . همانطور که به سقف نگاه می کنی ، تابش شعاعهای نور و انرژی را به تمام قسمتهای بدنت احساس می کنی . تحت تأثیر این انرژیهای آرامش بخش و شفا بخش تمام آثار درد و خستگی که در وجود توست ، از بین می روند .

همانطور که به سقف نگاه می کنی ، تصویر نقاط دردناک در قسمتهای مختلف بدنت به رنگ قرمز مشاهده می شوند ، که تحت تأثیر پرتوهای شفا بخشی که به بدنت می تابند ، بتدریج این نقاط رنگی کمرنگ و کمرنگ تر می شوند و بالاخره به رنگهای سبز و آبی کمرنگ تبدیل می شوند . درهمین حال این مناطق سبز و آبی بتدریج کوچک و کوچکتر می شوند و در نهایت از بین می روند .

پس از اینکه این لکه های رنگی کوچک از بین رفتند ، تمام آثار درد ، ناتوانی و خستگی هم از بدنت خارج می شوند و در تمام وجودت احساس راحتی ، شادابی و قدرت می کنی .


تصویر ذهنی برای شفابخشی و افزایش روحیه

چهارچوبه و طرح کلی این تصویر سازی ذهنی بسیار زیبا را درحدود 10 سال پیش از کتابِ « مدی تیشن ، طریقت باطنی » برداشت کرده و بارها آنرا درکلاس و در مطب مورد استفاده قرار داده ام . برای اهداف شفا بخشی و تقویت روحیه و امید به ویژه در کسانی که دارای اعتقادات قوی مذهبی و عرفانی هستند ، کاربرد این تصویر سازی ذهنی بسیار مفید است :

... همانطور که الان در یک آرامش عمیقی قرار داری ، متوجه می شوی که در یک غروب آفتاب در بیابانی هستی که از دور یک مکان نورانی جلب توجۀ ترا می کند .

تو دوست داری که به این مکان نورانی که احتمالاً یک مسجد ، یک معبد و یا یک مکانِ مقدس دیگری است ، بروی . متوجه می شوی که هم اکنون عـده زیـادی با علاقه ، آرامش و ایمان به این مکان مقدس می روند تا به خـداونـد و ملکوت اعلی نزدیک و نزدیکتر شوند .

زمانی که تو به این مکان مقدس نزدیک می شوی ، با شادی و شگفتی متوجه می شوی که تمام این ساختمان از بلور ناب ساخته شده است . تمام بدنۀ ساختمان از بلور است . تو پرده های ابریشمی و بسیار زیبای درب ورودی این مکان را به کناری می زنی و وارد محوطه ای می شوی که با چلچراغهای بسیار زیاد و مجلل نورافشانی می شود . در اطراف این مکان مقدس 14 ستون بلورین به نشانۀ 14 معصوم و در وسط آن یک ستون بلورین بسیار زیبا به نشانۀ وحدانیت و عظمت الهی به چشم می خورد .

 

تو با احترام به قسمت میانی این مکان مقدس و درکنار یکی از ستونها قرار می گیری . از اطراف نورهای زیادی به بدن تو می تابند و وجود ترا سرشار از برکت ، سلامتی ، شادابی و انرژی می کنند . تمام آثار بیماری ، ضعفِ روحی و ناتوانی از بدن تو خارج می شود و سلامتی ، شادابی و پرتحرکی جانشین آنها می شود .


با تشکر و سپاس از همراهی شما با وبسایت هیپنوتیزم ایران
همیشه با مطالب جدید در انتظار شما هستیم
من دکتر جمالیان هستم
و بازدید از کارنامه کاری اینجانب که حاصل سالها تحقیق و فعالیت اینجانب در زمینه هیپنوتیزم و روان درمانی می باشد باعث خرسندی است.

برای مشاهده می توانید از منوی وبسایت قسمت معرفی استفاده نمایید.

Jasmine Rose Profile

دکتر رضا جمالیان

با سلام در وبسایت هیپنوتیزم ایران تلاش بر بهبود و ارائه دستاورد های و تجربیات اینجانب در زمینه هیپنوتیزم درمانی و علوم مرتبط شده است.
امیدوارم همیشه همراه ما باشید.
 
создание веб сайтов в Коростене