صفحه اصلی

هیپنوتیزم ایران

حلِ معمای درمان چاقی با کمک هیپنوتیزم درمانی (1)

نگارش : دکتر رضا جمالیان

یک هدیۀ گرانبهای نوروزی به افراد چاق

حلِ معمای درمان چاقی با کمک هیپنوتیزم درمانی (1)

* درمان چاقی یکی از شایعترین مواردی است که گروههای بزرگی از افراد چاق در تمام نقاط جهان به آن خاطر به هیپنوتیزم درمانگران مراجعه می کنند، چون احساس می کنند درمعرض ابتلاء به طیف گسترده ای از ناتوانیها و بیماریها و زشتی ظاهری قرار گرفته اند.

* درسال 1956 برای اولین بار کرازیل نک همراه با فوژیلمن اولین گزارش علمی و آماری را در زمینۀ درمان چاقی با کمک هیپنوتیزم منتشر کردند و اعلام داشتند : « گروه بزرگی از افراد چاق که تنها با روشهای تلقینی تحت درمان قرار گرفته بودند ، پس از مدت 6 ماه حجم زیادی از اضافه وزن خود را از دست داده اند » .

* اریـکسون پس از مـدتی به جمع هـارولـد . ب . کرازیل نک ph.D. استـاد روان شناسی بالینی و دکتر جیمز . ا . هال ، M.D. استـاد روان پزشکی پیوست و نشان داد که با استفاده از هیپنوتیزم درمانی تلقینی درکنار کاربرد تکنیکهای هیپنوتیزم درمانی پیشرفته ، میزان درمان موفقیت آمیز انواع چاقی ها افزایش خیلی بیشتری پیدا می کند .

* بـالاخره انـتشار کتاب خلسه و درمان بـا نـوآوریـهای ساختار شکن در بدنۀ با عظمت هیپنوتیزم کلاسیک و ابـداع روشی جدید بـرای انـجام خود هیپنوتیزم توسط اشپیگل ها که پس از کسب مهارت می تواند تنها درحدود یک دقیقه صورت بگیرد ، روشهای بسیار پر راندمانی برای درمان چاقی ها پدید آمده که به سادگی می تواند مورد استفاده افراد چاق قرار بگیرند .

* در 40 سال اخیر ، براساس تحقیقات کالج سلطنتی انگلستان ، مردانی که دچار چاقی مفرط هستند بیشتر از 3 برابر (2/3 برابر ) و میزان چاقی بسیار زیاد زنان نزدیک به دو برابر (8/1 برابر ) شده است . [ دریافت گزارش در روز سیزده به در ـ 13/1/95 ]

ادامه مطلب...

 

آموزش صحیح هیپنوتیزم در ایران عزیز

نگارش : دکتر رضا جمالیان

در آرزوی : آموزش صحیح هیپنوتیزم در ایران عزیز

در انتظارِ  : یک رئیس یا دبیر دانشمندِ هیپنوتیزم برای هر تخصص

چند سال پیش ، یک نهاد علمی و هنری با نیت انجام یک کارخیر در حوزۀ آموزشی ، کتابی تحت عنوان تلقینات هیپنوتیزمی و استعاره ها را برای ترجمه به انجمن هیپنوتیزم بالینی ایران ارائه دادند که یکی از همکاران گرامی با وجود آنکه :

* در سمینار بین المللی هیپنوتیزم اخیر ، در چند ماه پیش چهار خط سخنرانی تشریفاتی افتتاحیه خود را نتوانسته بود به زبان انگلیسی ارائه دهد و

* با وجود عشق و عطش اغراقی ایشان به نوشتن مقدمه بر ترجمۀ کتابهای علمی دیگران ـ که اینکار معمولاً کارِ یک شخصیت علمی است ، نه یک مقام اداری ـ و با توجه به اینکه ایشان نه بورد تخصصی دارند و نه مقام و درجه دانشگاهی که صلاحیت مقدمه نویسی داشته باشد ...

بهرحال ایشان تنها برای ترجمه یک کتاب ، یک گروه بزرگ 13 نفری از دوستان را دور خودش جمع کرد ، که بیشتر آنها در تمام عمر چند سطر هم ترجمه نکرده بودند و در نهایت با ترجمۀ غیر فنی و غیرحرفه ای آن کتاب مهم را که از انتشارات جانبی انجمن هیپنوتیزم بالینی آمریکاست نه از کتابهای درسی این انجمن بوده ، مثل لحاف یا پارچه چهل تیکه ، سر هم بندی کرده است .

این گروه مترجمین نه مطلب اصلی و پیام کتاب را که در صفحات 4 ، 5 و 6 کتاب فوق است ، ترجمه کرده اند و نه اصولاً کتاب درد بخوری را برای نوآموزان هیپنوتیزم انتخاب کرده بودند . از همه شگفت انگیزتر ، در شرایط فقدان زمینه و شایستگی ویراستاری ـ به شهادت اغلاط فراوانی که در مقدمۀ کتابهای مساله داری که آقای دکتر علی شریفی نوشته اند ، ایشان سرپرستی گروه مترجمین این کتاب بزرگ را هم بعهده گرفته بود ! شاید اینجانب در مفصل ترین اظهار نظر یا نقدی که به یک کتاب نوشته ام ، مطالب بسیار گوناگونی است که درارتباط با اشتباهات و اغلاط کار ایشان در ارتباط با این کتاب تهیه کرده ام که در زمان مناسب منتشر می کنم .

ادامه مطلب...

 

به دوستان و آنانی که آنها را دوست دارید کتاب، هدیه بدهید

 

نوشته ی : دکتررضا جمالیان

به دوستان و آنانی که آنها را دوست دارید

کتاب هدیه بدهید

برای آنهایی که برای ترجمۀ یک کتاب، یک گروهان از دوستان و همشهریهای خود را ـ که چندان هم اهل این کار نیستند ـ به خط می کنند و تازه با اشتباهات و خطاهای زیادی در آخر کار آنرا سرهم بندی می کنند ـ اینکه پیرمرد هشتاد ساله ای ماهها وقت صرف می کند تا تنها تعدادی از این اشتباهاتِ فجیح حضرات را در یک نقد ادبی فقط برای یک کتاب جمع آوری کند ، باور کردنی نیست. این پیرمرد رنجور که در سال گذشته شاهد بیماریهای طولانی و ناراحت کننده یک برادر و خواهر خود و درنهایت مرگ بسیار اندوهناک آنها هم بوده ، بیشتر از 10 کتاب را تنها درسال 1394 در زمینه های هیپنوتیزم درمانی و فرا روان شناسی در چاپ اول و یا پس از تجدید نظر کلی در تجدید چاپ های بالا روانۀ بازار کساد کتاب کرده که اینک با معرفی آنها به شما ، امید دارم که با امکاناتی که درکنار خرید آنها به همان قیمت روی جلد وجود دارد ، به عنوان هدیۀ نوروز در دربِ خانه و یا در محل کار آنهایی که آنان را دوست دارید ، به آنها هدیه بدهید و هم به بساط ناشران آنها که بقول نیما یوشیج ـ در بساطی که چندان بساطی نیست ـ مددی یا عنایتی کرده باشید .

کتابهایی از نشر کیوان یا دُورسا

1 ـ روان پر رمز و راز

برای تألیف یا تدوین کتابی که آخرین اطلاعات تا سال 2012 را در زمینۀ فرا روان شناسی داشته باشد ، با تحقیقات و مراجعات زیاد در اینترنت کتابی را تألیف کرده ام که می تواند شما و اطرافیان شما را در روزهای آینده مشغول و مشعوف کند . این کتاب که از روی جلد و صفحۀ فهرست مطالب آن برای ملاحظۀ شما تصویر برداری شده ، در 336 صفحه و به قیمت 500/14 تومان دراختیار شماست .

ادامه مطلب...