صفحه اصلی

هیپنوتیزم ایران

آموزش صحیح هیپنوتیزم در ایران عزیز

نگارش : دکتر رضا جمالیان

در آرزوی : آموزش صحیح هیپنوتیزم در ایران عزیز

در انتظارِ  : یک رئیس یا دبیر دانشمندِ هیپنوتیزم برای هر تخصص

چند سال پیش ، یک نهاد علمی و هنری با نیت انجام یک کارخیر در حوزۀ آموزشی ، کتابی تحت عنوان تلقینات هیپنوتیزمی و استعاره ها را برای ترجمه به انجمن هیپنوتیزم بالینی ایران ارائه دادند که یکی از همکاران گرامی با وجود آنکه :

* در سمینار بین المللی هیپنوتیزم اخیر ، در چند ماه پیش چهار خط سخنرانی تشریفاتی افتتاحیه خود را نتوانسته بود به زبان انگلیسی ارائه دهد و

* با وجود عشق و عطش اغراقی ایشان به نوشتن مقدمه بر ترجمۀ کتابهای علمی دیگران ـ که اینکار معمولاً کارِ یک شخصیت علمی است ، نه یک مقام اداری ـ و با توجه به اینکه ایشان نه بورد تخصصی دارند و نه مقام و درجه دانشگاهی که صلاحیت مقدمه نویسی داشته باشد ...

بهرحال ایشان تنها برای ترجمه یک کتاب ، یک گروه بزرگ 13 نفری از دوستان را دور خودش جمع کرد ، که بیشتر آنها در تمام عمر چند سطر هم ترجمه نکرده بودند و در نهایت با ترجمۀ غیر فنی و غیرحرفه ای آن کتاب مهم را که از انتشارات جانبی انجمن هیپنوتیزم بالینی آمریکاست نه از کتابهای درسی این انجمن بوده ، مثل لحاف یا پارچه چهل تیکه ، سر هم بندی کرده است .

این گروه مترجمین نه مطلب اصلی و پیام کتاب را که در صفحات 4 ، 5 و 6 کتاب فوق است ، ترجمه کرده اند و نه اصولاً کتاب درد بخوری را برای نوآموزان هیپنوتیزم انتخاب کرده بودند . از همه شگفت انگیزتر ، در شرایط فقدان زمینه و شایستگی ویراستاری ـ به شهادت اغلاط فراوانی که در مقدمۀ کتابهای مساله داری که آقای دکتر علی شریفی نوشته اند ، ایشان سرپرستی گروه مترجمین این کتاب بزرگ را هم بعهده گرفته بود ! شاید اینجانب در مفصل ترین اظهار نظر یا نقدی که به یک کتاب نوشته ام ، مطالب بسیار گوناگونی است که درارتباط با اشتباهات و اغلاط کار ایشان در ارتباط با این کتاب تهیه کرده ام که در زمان مناسب منتشر می کنم .

ادامه مطلب...

 

به دوستان و آنانی که آنها را دوست دارید کتاب، هدیه بدهید

 

نوشته ی : دکتررضا جمالیان

به دوستان و آنانی که آنها را دوست دارید

کتاب هدیه بدهید

برای آنهایی که برای ترجمۀ یک کتاب، یک گروهان از دوستان و همشهریهای خود را ـ که چندان هم اهل این کار نیستند ـ به خط می کنند و تازه با اشتباهات و خطاهای زیادی در آخر کار آنرا سرهم بندی می کنند ـ اینکه پیرمرد هشتاد ساله ای ماهها وقت صرف می کند تا تنها تعدادی از این اشتباهاتِ فجیح حضرات را در یک نقد ادبی فقط برای یک کتاب جمع آوری کند ، باور کردنی نیست. این پیرمرد رنجور که در سال گذشته شاهد بیماریهای طولانی و ناراحت کننده یک برادر و خواهر خود و درنهایت مرگ بسیار اندوهناک آنها هم بوده ، بیشتر از 10 کتاب را تنها درسال 1394 در زمینه های هیپنوتیزم درمانی و فرا روان شناسی در چاپ اول و یا پس از تجدید نظر کلی در تجدید چاپ های بالا روانۀ بازار کساد کتاب کرده که اینک با معرفی آنها به شما ، امید دارم که با امکاناتی که درکنار خرید آنها به همان قیمت روی جلد وجود دارد ، به عنوان هدیۀ نوروز در دربِ خانه و یا در محل کار آنهایی که آنان را دوست دارید ، به آنها هدیه بدهید و هم به بساط ناشران آنها که بقول نیما یوشیج ـ در بساطی که چندان بساطی نیست ـ مددی یا عنایتی کرده باشید .

کتابهایی از نشر کیوان یا دُورسا

1 ـ روان پر رمز و راز

برای تألیف یا تدوین کتابی که آخرین اطلاعات تا سال 2012 را در زمینۀ فرا روان شناسی داشته باشد ، با تحقیقات و مراجعات زیاد در اینترنت کتابی را تألیف کرده ام که می تواند شما و اطرافیان شما را در روزهای آینده مشغول و مشعوف کند . این کتاب که از روی جلد و صفحۀ فهرست مطالب آن برای ملاحظۀ شما تصویر برداری شده ، در 336 صفحه و به قیمت 500/14 تومان دراختیار شماست .

ادامه مطلب...

 

اخبار و گزارشهایی از سرزمینهای جن زده

گزارش : دکتر رضا جمالیان

اخبار و گزارشهایی از سرزمینهای جن زده

همانطور که در گزارشهای آماری از بینندگان این سایت بنظر شما رسیده ، درحدود 50 درصد از آنان در درون این کهن مرز و بوم ، 35 درصد از آنان تنها از ایرانیان یا فارسی زبانان ایالات متحدۀ آمریکا و درحدود 15 درصد بقیه از کشورهای پیشرفتۀ اروپا می باشند. در تمام این کشورها از جمله ایران ، دسترسی به ترجمۀ کتابهای هیپنوتیزم و یا اصل کتابها با سهولت نسبی مقدور است ، ولی شاید تمام آنها ـ از جمله در ایران ـ آن گونه که مقالات تحقیقی و طنز گونۀ این سایت که بصورت مصور هم تقدیم خوانندگان گرامی می شود ـ از جمله مقالۀ مربوط به پریان در ارتباط با عروس گنجعلی خان و مقاله حاضر در ارتباط با صدام حسین که نهایت خرافه پرستی و بی خردی او را نشان می دهد ، به مقالاتی در زمینه فرا روان شناسی و فرهنگ عامه ایران دسترس نداشته باشند ، این مطلب هدیه ای از این ضعیفِ رنجور است که در 18/11/1314 در اراک متولد شده و جدیداً دوران بعد از 80 سالگی را ـ لنگ لنگان ـ طی می کند و مثل گذشته در راستای معرفی و تجلیل از تمام محتویات فرهنگی این دیار می کوشد .

آیا این آتش سوزیها کار جنیان است ؟

ایجاد آتش سوزیهای متعدد و مکرر در یک روستای مصر

در روز دوشنبه 4/11/94 بصورت برنامه های مکرر و به شکل تصویر برداری شده ، از جمله به قول یک خبرنگار سابقه دار ـ گزارشها و شهادتهای گروهی از افراد یک روستای مصری را دیدم و شنیدم که از پیدایش آتش سوزیهای مکرر و متعدد در خانه ها و اماکن عمومی آن روستا سخن می گفتند .

ادامه مطلب...