صفحه اصلی

هیپنوتیزم ایران

نامه سرگشاده دکتر رضا جمالیان به جناب آقای دکتر هادی منافی

نامه سرگشاده از دکتر رضا جمالیان

همکارگرامی جناب آقای دکتر هادی منافی

بنیانگزار انجمن هیپنوتیزم علمی

با تقدیم عرض سلام و آرزوی قبول طاعات و عبادات حضرتعالی . همانگونه که مستحضر هستید :

1 ـ درتاریخ 2/11/72 ، از سوی وزارت کشور ، اجازه تأسیس انــجمن هیپنوتیزم ایران به عنــوان جنـابعالی به عنوان رئــیس هیــات مدیــره [متخصص جراحی عمومی]  صادر شد و اعضای هیات مدیره همه پزشک متخصص و اکثراً دارای مدارج دانشگاهی بودند که به اینصورت در آن پروانه ذکر شده اند :

* دکتر پرویز روزبیانی دکتر یا ph.D. در روانشناسی بالینی و عضو هیات علمی بیمارستان آموزشی روزبه وابسته به دانشگاه تهران

* دکتر رضا جمالیان بورد تخصصی بیماریهای عفونی ( داخلی ) استادیار دانشکدۀ علوم تندرستی وابسته به دانشگاه آزاد ایران

* دکتر مرتضی مهاجر استاد روانپزشکی دانشکدۀ پزشکی دانشگاه شهید بهشتی

* دکتر شکرالله عبدالله زاده استادیار روانپزشکی در بیمارستان امام حسین (ع) وابسته به دانشگاه شهید بهشتی

ادامه مطلب...

 

آموزش بسیار سریع ، بسیار صحیح و کاربردی انواع خود هیپنوتیزمها

نگارش : دکتر رضا جمالیان

آموزش بسیار سریع ، بسیار صحیح و کاربردی انواع خود هیپنوتیزمها

[ روشهائی از خود هیپنوتیزمها که برای اولین بار درایران آموزش داده می شوند ]

برای عده زیادی از افراد جامعه که حتی آشنایی اندک یا زیادی هم با هیپنوتیزم دارند ، یادگیری و استفاده از خود هیپنوتیزم واقعی و علمی یک آرزوی بزرگ و دست نیافتنی است . آنها بدنبال کسی هستند که از طریق شرطی کردن آنان را درشرایطی قرار بدهند که بتوانند با شنیدن یک کلمه یا احساس یک اشاره به خلسۀ هیپنوتیزمی بسیار عمیقی وارد شوند . مسلماً این مطالب در افرادی که هیپنوتیزم پذیری زیادی دارند با سهولت و بخوبی قابل اجرا می باشند .

از آنجا که در سطح جهانی کتابهایی که در زمینۀ آموزش و کاربرد خود هیپنوتیزم منتشر شده اند ، بیشتر از کتابهائی است که در مورد دگر هیپنوتیزمی چاپ شده اند ، و ازآنجا در روشهای آموزش خود هیپنوتیزم حتی توسط بزرگانی مانند اریکسون ، هاموند ، هیلگارد ، هارتلند ، کوتیا اتیل آراویند ، جان واتکینس و روش آموزش خود هیپنوتیزم با تکنیک هلن واتکینس و بالاخره روشهای مدرن و متفاوت هیپنوتیزم به روایت اشپیگل ها تفاوتها و تضادهای زیادی وجود دارند ، اینجانب تمام اطلاعات نظری و تکنیکهای عملی آموزش خود هیپنوتیزم را در کتابی در 117 صفحه جمع آوری کرده ام و مدتهاست که این روشها را در مطب به کسانیکه به آموزش علمی و کاربردی خود هیپنوتیزم نیاز یا علاقه دارند ، به این صورت آموزش می دهم : 

ادامه مطلب...

 

تحقیقات فرا روان شناسانه در احوال پریان ، جنیان و دیوان ایران

نگارش : دکتر رضا جمالیان

تحقیقات فرا روان شناسانه در احوال پریان ، جنیان و دیوان ایران

یک حادثۀ تاریخی در ارتباط با پریان

یکی از نعمات سالمندی ، داشتن فرصت زیاد برای مطالعۀ کتابهای تاریخی است و این روزها اینجانب در ضمن مطالعۀ آثار جالب و جذّاب استاد فقید تاریخ در دانشکدۀ ادبیات دانشگاه تهران ـ محمد ابراهیم باستانی پاریزی ـ درکتاب 541 صفحه ای ایشان با عنوان گنجعلیخان که در تیراژ حسادت برانگیز چاپ دوم در 6000 نسخه ، آنهم پس از چاپ اول با تیراژ 5000 نسخه که توسط انتشارات اساطیر ، چاپ و منتشر شده است ، به یک مورد گزارش آشنائی پسر گنجعلیخان با یک پری واقعی ، ازدواج با آن پری و عواقب وحشتناک این ازدواج برخورد کردم که اینک به شرح آن می پردازم :

از گنجعلیخان حاکم کرمان و مناطق وسیعی از استانهای مجاور و قسمتی از افغانستان ـ محدوده ای به اندازۀ وسعت کشور فرانسه ـ آثار تاریخی زیادی به جای مانده که قسمت اعظم میراث فرهنگی کرمان را تشکیل می دهند . از آنجا که تمام مقالات و مطالب این سایت بایستی مستند باشند ، تصویری از گنجعلی خان ، تصویری از فرزندش علیمردان خان ـ که هنوز باغ او و بازار علیمردان خان در کابل و بسیاری از دیگر آثار او در هند وجود دارند را دراختیار شما می گذاریم . و متأسفیم که تا این لحظه نتوانستیم تصویری از همان پری جادویی ـ یکی از همسران علیمردان خان را در اختیار شما بگذاریم ، ولی تصاویری از بستگان آن پری را که شباهت زیادی با خود عروس گنجعلیخان دارند، در این مقاله آورده ایم . لزوماً به اطلاع شما می رسانیم که بنا بر تحقیقات استاد باستانی پاریزی ، آب انبار عظیم و 40 پله ای گنجعلی خان درکرمان ، از بناهای علیمردان خان فرزند ناخلف گنجعلی خان است که برای اطلاع از این مضمون ، به اصل کتاب مراجعه بفرمائید . برای زینت صفحه بندی مطلب ، از چند تصویر پریان به نقل از تصاویر بسیار زیادی که در اینترنت از آنان وجود دارند ، استفاده کرده ایم .

علیمردانخان گنجعلیان

« آب پری  » در مازندران

روستاها ، محلات و اماکن متعددی به نام پریان در مازندران وجود دارند که در مقالۀ دیگری شرح آن از نظر گرامی شما می گذرند .

در نزدیکی شهر تاریخی رویان ، در مسیری بسیار با صفا آبشاری وجود دارد که گفته شده در برخی از نیمه شبهای مهتاب ، 7 پری و به روایت دیگر 5 پری برای آب تنی به این آبشار وارد می شوند . در تصاویر زیادی که از این آبشار گرفته شده ، برخی از افراد سایه های محو در عکسها را ، تصاویری از این پریان می انگارند . برای بررسی بیشتر ، به پژوهشهای پری شناسانه و تحقیقات میدانی بیشتری نیاز هست . 

ادامه مطلب...