Сайт joomix.org
مقالات
images/iacf2nn.jpg

نگارش : دکتر رضا جمالیان

هیپنوتیزم شدنِ بسیار سریع

یکی از چهارکتـابی که شادروان کابـوک پیش از مـرگ به مـن داد تـا آنـرا ترجمه کنم ، کتاب کوچک و کم حجمی به نام هیپنوتیزمهای سریع تألیف هاری آرونز بود . دراین کتاب حدود 10 روش بسیار جذّاب وجود دارند که با هر یک از آنها در کمتر از یک دقیقه ـ و اکثراً چند ثانیه ـ می توان افراد دارای هیپنوتیزم پذیری زیاد را ، در شرایط خلسه قرار داد . خوشبختانه با تجدید چاپ این کتاب توسط نشر کیوان (تلفن های 66963035 یا 66464577 ) می توانید آنر از طریق پست یا پیک سریع دریافت کنید .

درکتاب روشهای هیپنوتیزم درمانی تالیف جان واتکینس که به تازگی توسط انتشارات اطلاعات چاپ و منتشر شده ، مطالب بسیار جدیدی وجود دارند که یکی از آنها تکنیک دوباره هیپنوتیزم کردن بسیار سریع است که این کتاب را هم می توانید از طریق تلفن 29993242 تهیه کنید . اینک این روش بسیار جالب را عیناً به نقل از صفحات 262 و 263 این کتاب در اختیار شما بزرگواران می گذارم : 

دوباره هیپنوتیزم کردن به صورت سریع

اگر سوژه ای پیش از این حداقل یک بار هیپنوز شده باشد و نشان داده باشد که می تواند به خوبی در خلسۀ عمیقی قرار بگیرد ، کاربرد یک روش طولانی برای القای خلسه ممکن است برای او ضروری نباشد . این موضوع مخصوصاً درشرایطی می تواند خیلی مفید باشد که به تازگی فردی که در خلسۀ عمیقی قرار داشته ، برای کسب اطلاعاتی از حالت خلسه خارج شده باشد و مدت هوشیار شدنِ مجدد او کمتر از 5 دقیقه بوده باشد . روش سریع برای دوباره هیپنوتیزم کردن ممکن است به این شکل صورت بگیرد :

دوباره هیپنوز شدن سریع

هیپنوتیست مچ دست سوژه را می گیرد و به او اطلاع می دهد که درجریان پائین آمدن دست ، چه اتفاقاتی می افتد

هیپنوتیست دست سوژه را به تدریج به پایین می آورد و به صورت همزمان به او می گوید که به یک حالت « عمیق ـ عمیق ـ عمیق » فرو رود

سوژه به خلسۀ هیپنوتیزمی عمیقی وارد می شود

« دستت را به طرف بالا و خارج دراز کن در زمانی که من این دست تو را می گیرم تو تمرکز بر روی این دست را ادامه بده. من می خواهم این دست را به طرف پایین بیاورم ، و درشرایطی که من این کار را انجام می دهم تو دوباره به شرایط ریلاکس بودن عمیقی می رسی ، همانطور که پیش از این دراین وضعیت بودی و به تازگی از آن خارج شده ای .» دراین زمان هیپنوتیست دست سوژه را می گیرد و یواش یواش به پایین می آورد ، تا کاملاً به پایین بیاید و بالاخره بر روی پایش قرار بگیرد . درشرایطی که او به انجام این کارها مشغول است ، با لحن محکم و آمرانه می گوید : « ما داریم به خلسۀ هیپنوتیزمی عمیقی وارد می شویم . عمیق و عمیق تر... عمیق و عمیق تر ... عمیق و عمیق تر ... »

 

اگر سوژه دارای قدرت هیپنوتیزم پذیری زیادی باشد و یا پیش از این توسط یک هیپنوتیست در شرایط خلسه قرار گرفته باشد ، سوژه معمولاً به راحتی و به سرعت به یک شرایط خلسه بر می گردد . این به علتی است که به آن  « THE  AURA » گفته می شود. شاید توجیهی برای آن این باشد که پس از اینکه سوژه ای برای اولین بار از حالت خلسۀ هیپنوتیزمی خارج شد ، تا حدود 5 دقیقه هنوز نشانه ها و آثاری از حالت خلسه درکالبد او وجود دارد . بنابراین پس از این مدت و پایان پذیری آثار خلسۀ قبلی است که برای وارد شدن به یک خلسۀ مجدد به مدت بیشتری نیاز پیدا می کند . 


با تشکر و سپاس از همراهی شما با وبسایت هیپنوتیزم ایران
همیشه با مطالب جدید در انتظار شما هستیم
من دکتر جمالیان هستم
و بازدید از کارنامه کاری اینجانب که حاصل سالها تحقیق و فعالیت اینجانب در زمینه هیپنوتیزم و روان درمانی می باشد باعث خرسندی است.

برای مشاهده می توانید از منوی وبسایت قسمت معرفی استفاده نمایید.

Jasmine Rose Profile

دکتر رضا جمالیان

با سلام در وبسایت هیپنوتیزم ایران تلاش بر بهبود و ارائه دستاورد های و تجربیات اینجانب در زمینه هیپنوتیزم درمانی و علوم مرتبط شده است.
امیدوارم همیشه همراه ما باشید.